آمادگی بخش خصوصی ایران برای بالابردن سطح همکاری با کشور عمان

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۲۷ آذر ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

آمادگی بخش خصوصی ایران برای بالابردن سطح همکاری با کشور عمان

بخش خصوصی ایران دارای تجربه ارزشمند در انجام پروژه های مختلف عمرانی است و فعالیت این بخش در پروژه های مختلف ساختمانی، بهداشتی و درمانی و نیز فعالیت های عمرانی دولت عمان مثبت ارزیابی می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نقش مثبت بخش خصوصی در تعاملات اقتصادی بین ایران و عمان را مورد تاکید قرار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا اعلام کرد: محمدرضا نعمت زاده در حاشیه اجلاس وزرای کشورهای عضو سازمان جهانی تجارت در کنیا در دیدار با مسعود الصنادی وزیر بازرگانی و صنعت عمان این مطلب را بیان کرد.
وی با اشاره به عزم ایران برای داشتن روابط دوستانه با همه کشورهای همسایه، مواضع کشورمان در منطقه را به نفع استقرار ثبات و آرامش برای تمام کشورها ارزیابی کرد.
نعمت زاده با توجه به فعالیت های ایران در بازارهای سی.آی.اس، به امکان همکاری با عمان در استفاده از چنین فرصت هایی اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی ایران دارای تجربه ارزشمند در انجام پروژه های مختلف عمرانی است و فعالیت این بخش در پروژه های مختلف ساختمانی، بهداشتی و درمانی و نیز فعالیت های عمرانی دولت عمان مثبت ارزیابی می شود.
نعمت زاده بر زمینه سازی چنین فعالیت هایی توسط طرف ایرانی تاکید کرد.
مسعود الصنادی وزیر بازرگانی و صنعت عمان نیز برای آسان سازی تجارت با ایران از جمله شتاب بخشی و ترخیص کالاهای وارداتی، ایجاد امکان مسافرت دریایی بین دو کشور با بهره گیری از اتوبوس دریایی و ایجاد تجهیزات لازم برای تسهیل و استفاده از ناوگان حمل ریلی و دریایی توسط طرفین را مورد تاکید قرار داد.
وی با اشاره به سفر عمانی ها به ایران برای استفاده از خدمات درمانی، تسهیل چنین مراوداتی را مورد توجه قرار داد.
الصنادی به دعوت عمان از سرمایه گذاران کشورهای دیگر از جمله بخش خصوصی ایران برای سرمایه گذاری در این کشور و مشارکت در پروژه های مختلف از جمله پروژه های ساختمانی، بهداشتی و درمانی و نیز عمرانی دولت عمان اشاره و اظهار امیدواری کرد: با حضور بخش خصوصی ایران در این پروژه ها زمینه های همکاری های مشترک گسترش یابد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.