ارسال روزانه 3 تا 5 هزار تن سیمان به کشور عمان

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

وی با بیان اینکه باید طبق قرارداد روزانه 3 تا 5 هزار تن سیمان به کشور عمان ارسال کنیم البته تعهد ما بیشتر از این میزان است، تصریح کرد: متاسفانه مشکلاتی همچون رکود، کم‌شدن ساخت‌وساز، محدودیت‌های حمل ونقل و قوانین گمرکی سد راه ما است، به طوری که نبود کامیون و تریلی برای حمل سیمان بسیار نمود دارد.

اکبری با اشاره به اینکه حدود ۸۰ درصد سیمان را به صورت فله پاکتی به کشورهای عمان و یمن می‌فرستیم، به بیان علت قطع صادرات سیمان به کشور عراق اشاره کرد و یادآور شد: صادرات سیمان به عراق ارتباطی به تحریم‌ها ندارد، بلکه خود کشور عراق برای مبارزه با فساد داخلی اقدام به اینکار کرد.

وی با بیان اینکه مجوزهایی برای واردات سیمان به کشور عراق صادر می‌شود که جلوی آن گرفته شد، عنوان کرد: با ساماندهی امور توسط کشور عراق ۸ کارخانه غرب ایران، شمال و جنوب غرب ایران مجوز صادرات سیمان به این کشور را دریافت کردند که نهاوند هم یکی از آن کارخانه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه می‌خواهیم بازار صادرات را به سمت کشورهای عمان، یمن و شمال آفریقا سوق و توسعه دهیم، خاطرنشان کرد: پیش از فرجام برجام مشکلات زیادی همچون تهیه ارز داشتیم، اما بعد از آن شرایط بهتر و صادرات روان‌تر شده است.

تابستان و بهار، بهترین فصل برای کارخانه سیمان نهاوند

اکبری در ادامه گفت: بهترین فصل برای کارخانه سیمان بهار و تابستان است چرا که در زمستان جابجایی مواد از معدن سخت است و به همین علت سعی می‌کنیم در تابستان مواد را از معدن خارج و دپو کرده تا در زمستان طول مسیر ۹ کیلومتری تا معدن را طی نکنیم.

وی افزود: کارخانه سیمان نهاوند در زمستان و در تمام فصول سال به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می‌کند که در هر سه شیفت ۸۰ نفر از کارکنان برق، مکانیک، تولید و نگهبانان و سایر عوامل کار می‌کنند.

فرماندار شهرستان نهاوند نیز گفت: کارخانه سیمان نهاوند از استانداردهای کشوری و بین‌المللی برخوردار است و از بزرگترین کارخانه و واحدهای تولیدی شهرستان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.