افتتاح آزمایشی خط مسافربری دریایی «چابهار – عمان»

ارسال شده در تاریخ دوشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

افتتاح آزمایشی خط مسافربری دریایی «چابهار – عمان»

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: خط مسافربری دریایی بین بندر چابهار و کشورعمان از امروز به‌صورت آزمایشی در اسکله پنج شهید کلانتری برقرار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، «سیاوش رضوانی» از برقراری خط مسافربری دریایی بین بندر چابهار و کشور عمان به‌صورت آزمایشی در روز دوشنبه 12 بهمن‌ماه در اسکله پنج شهید کلانتری خبر داد.

وی ادامه داد: این نشست با حضور فرماندار چابهار، مدیر کل گمرک، فرماندهی نیروی انتظامی، گذرنامه نهاد ریاست جمهوری، نماینده وزارت امور خارجه، نماینده سازمان منطقه آزاد، شهرداری و سایر ارگان‌های مرتبط برگزار شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: پس از رایزنی‌ها با مقامات عمانی برای برقراری خط مسافربری بین دو کشور، مقرر شد نخستین کشتی مسافربری ملی دریایی کشورمان با نام «کشتی مسافربری هرمز» در خردادماه 95 وارد بندر شهید کلانتری چابهار شود.

رضوانی گفت: هیئتی از دولتمردان و رایزن اقتصادی کشورعمان و بخش‌های خصوصی با تعداد 37 نفر به‌صورت آزمایشی برای برطرف کردن ایرادات احتمالی و هماهنگی بین نهادهای داخلی مانند استقرار اداره گذرنامه، بخش‌های خصوصی، گمرک، اداره اطلاعات، مرزبانی و سایر بخش‌های مربوط با کشتی مسافربری هرمزوارد بندر شهید کلانتری می‌شوند.

وی افزود: خوشبختانه همه زیرساخت‌ها از قبیل سالن مسافری با زیربنای 5000 مترمربع توسط اداره‌کل بنادر و دریانوردی از سال‌ها پیش آماده بوده و سایر تجهیزات مورد نیاز مانند ایکس ری و …. که برای ترمینال مسافری مورد نیاز است در چند ماه آینده خریداری می‌شود و امید می‌رود هماهنگی‌های بین سایر نهادها هم تا آخر خردادماه انجام شود تا این خط مسافربری دریایی به‌طور قطعی انجام شود.

رضوانی خاطرنشان کرد: فاصله بین بندر چابهار تا کشور عمان ١٦٠ مایل دریایی است و کشتی هرمز که در روز دوشنبه با ظرفیت 207مسافر و 56 خودرو از کشور عمان سفر می‌کند بین 5 تا 7 ساعت به بندر چابهار می‌رسد.

مدیرکل بنادرو دریانوردی یادآور شد: ما باید از تمام توان از ظرفیت‌های منطقه و بندری برای شور نشاط جامعه استفاده کنیم و امیدواریم با تعامل و همکاری موجود بین دولت‌ها عزم و اراده جدی برای پیشرفت اهداف اقتصادی دو کشور بوجود آید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.