افتتاح نمایشگاه کتاب عمان

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۷ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

افتتاح نمایشگاه کتاب عمان

به گزارش خبرگزاری فارس، بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان در فضایی به مساحت 14 هزار متر مربع برگزار می شود.

در این نمایشگاه بیش از 900 غرفه در 3 سالن فعالیت می کنند. در بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان کمیته سازمان دهی با تخصیص سالنی به بخش کودک و نوجوان و محلی برای برنامه های جنبی کودکان می کوشد تا با همکاری تعدادی از نویسندگان، تصویرگران، ناشران، مربیان، نهادهای آموزشی و فرهنگی و دیگر کارشناسان رابطه بین کودک و کتاب را افزایش دهند.

از برنامه های جنبی که قرار است در این نمایشگاه اجرا شود می توان به سخنرانی، سمینارهای تخصصی در حوزه کتاب، شب شعر و دیگر رویدادهای فرهنگی به منظور جذب مخاطبان نمایشگاه اشاره کرد. هم چنین در این نمایشگاه امکانات جستجوی کتاب از طریق رایانه برای بازدید کنندگان فراهم شده است.

موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران با توجه به اشتراکات و رشد جریان تبادل فرهنگی میان دو ملت در سه دهه قبل می کوشد با برگزاری برنامه های فرهنگی و ادبی در دومین دوره از حضور خود در این نمایشگاه موجبات ارتقاء سطح روابط نویسندگان و ناشران دو کشور را فراهم آورد. سال گذشته کشور عمان به عنوان مهمان ویژه در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور داشت.

 از برنامه های ایران در این دوره از نمایشگاه می توان به معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران برای حضور در این نمایشگاه، عرضه و نمایش بیش از400 عنوان کتاب در موضوعات ادبیات، هنر، ایران شناسی، کودک و نوجوان و … به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی و معرفی وضعیت نشر کشورمان درقالب یک کتاب به زبان عربی مشتمل بر آمار نشر در ایران، مراجع نشر، معرفی ناشران فعال، موسسات، انجمن و آژانس های ادبی مرتبط با نشر اشاره کرد. بر اساس این گزارش موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در این نمایشگاه مذاکره برای فروش رایت کتاب های عرضه شده در غرفه ایران را در دستور کار خود قرار داده است که از این بین می توان به کتاب های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اشاره کرد.

ازدیگربرنامه های پیش بینی شده دراین نمایشگاه می توان به برگزاری روز ایران، برگزاری نشست های ادبی و دیگر برنامه های جنبی درروزهای نمایشگاه اشاره نمود.

یادآور می شود بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان از تاریخ 5 تا 15 اسفند ماه به مدت 11روز در مسقط برگزار خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.