افزایش تردد خطوط کشتیرانی خارجی به بنادر ایران در هفته اخیر/۱۶۰ فروند کشتی ایرانی آماده صادرات

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

افزایش تردد خطوط کشتیرانی خارجی به بنادر ایران در هفته اخیر/۱۶۰ فروند کشتی ایرانی آماده صادرات

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از افزایش تردد خطوط کشتیرانی خارجی دنیا طی یک هفته اخیر خبر داد و گفت: امیدواریم لغو تحریم‌ها آنقدر طول نکشد که خطوط خارجی جای کشتیرانی جمهوری اسلامی را بگیرند.

محمدحسین داجمر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، به وضعیت خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با لغو تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: طی سال‌های تحریم ما با دو مسئله روبه‌رو بودیم. یکی محدودیت‌هایی که به‌دلیل تحریم برای خطوط کشتیرانی ایجاد شده بود و دیگری جوّ روانی ناشی از تحریم‌ها.

وی گفت:‌ طی هفته گذشته بسیاری از خطوط خارجی کشتیرانی تردّد‌شان را به ایران آغاز کردند و بنادر ایران را جزو بنادری که در آن توقف خواهند داشت، قرار داده‌اند.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد تا لغو تحریم‌های کشتیرانی که در یک زمان‌بندی و به مرور اتفاق خواهد افتاد، به گونه‌ای نباشد که از خطوط کشتیرانی خارجی که اکنون به راحتی به ایران تردّد می‌کنند عقب بمانیم؛ چراکه این مسئله به ضرر خط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

وی به ذکر مثالی از خط کشتیرانی کشور کره جنوبی اشاره کرد و گفت: در زمان تحریم حمل کالاهای صادراتی که مرتبط با مسائل هسته‌ای و موشکی بود در قطعنامه منع شده بود، اما کره‌ای‌ها پا را از این مسئله فراتر گذاشته و به گونه‌ای برخورد کردند که صاحب کالا از خطوط کشتیرانی کره استفاده کند.

داجمر همچنین از احیای خطوط کشتیرانی برای کشورهای اروپا، کانادا و استرالیا خبر داد و گفت: طی این سال‌ها به‌دلیل کاهش تردّد از ظرفیت بهینه خط کشتیرانی آن طور که باید استفاده نشده و در برخی موارد مجبور به تغییر کاربری کشتی‌ها شده‌ایم.

وی در پاسخ به اینکه آیا اکنون خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با احتمال افزایش حجم مبادلات تجاری ظرفیت لازم را دارد، گفت: اکنون 160 فروند کشتی با 5.6 میلیون تن ظرفیت وجود دارد که امیدواریم با برداشته شدن محدودیت‌ها استفاده بهینه‌تری از این ظرفیت داشته باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.