افزایش مراودات تجاری خوزستان و عمان

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

افزایش مراودات تجاری خوزستان و عمان

اکونیوز:رییس اتاق بازرگانی اهواز سفر هیات تجاری به عمان را مثبت عنوان کرد و گفت:در این سفر ملاقات های خوبی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان،رییس و هیات رییسه اتاق بازرگانی و همچنین جمع زیادی از فعالان اقتصادی کشور عمان در مسقط انجام دادیم.

 شهلاعموری بابیان اینکه طرف های عمانی نسبت به پتانسیل ها و وجه اشتراک بین دو کشور و بخصوص استان خوزستان واقف هستند، ادامه داد: هردو طرف خواستار افزایش مراودات تجاری بین بخش خصوصی هستند.
وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی اهواز با داشتن اعضای توانمند آمادگی افزایش صادرات و همچنین توسعه گردشگری بخصوص توریسم درمانی با عمانی ها را دارد، خاطر نشان کرد:هرعمانی یک سوم درآمدش به واردات اختصاص دارد،پس از تحریم ها فرصت مناسبی است که خلاء عدم حضور فعالان اقتصادی در این کشور جبران شود.
این فعال اقتصادی با تاکید به اینکه در این سفر تجاری استقبال و حمایت های خوبی از سوی سفیر ، رایزن بازرگانی کشورمان در عمان، و همچنین رییس اتاق مشترک ایران و عمان از این هیات تجاری صورت گرفته است، تصریح کرد:برقراری خط کشتیرانی از بندرآبادان به بند صحارو پرواز مستقیم جهت سهل الوصول شدن مراودات و صادرات در دیدار با طرف عمانی مطرح شد که امیدواریم با همکاری مسولان دولتی این دو مورد مهم محقق شود.
وی دیدار چهره به چهره فعالان اقتصادی خوزستان با تجار ،بازرگانان ،تولید کنندگان و سرمایه گذاران عمانی را دیگر برنامه های اثر گذاراین سفر عنوان کرد و گفت:خوشبختانه در نشست مشترک بین فعالان اقتصادی دو کشور تفاهم نامه های خوبی بین تجار منعقد شد که امیدواریم این اقدامات فتح بابی برای توسعه فعالیت های اقتصادی و رونق تجاری برای بخش خصوصی کشور به ویژه خوزستان باشد.

وی همچنین با تاکید براینکه تسریع در صدور روادید به مدت شش و یکسال اعتبار برای فعالان اقتصادی از بحث هایی بود که در این سفر مطرح شد ، اظهار داشت:سفیر کشورمان در این رابطه پیگیری های خوبی داشته اند و همچنین رییس اتاق بازرگانی عمان قول دادند از طریق وزارت امور خارجه این کشور پیگیری کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه هیات تجاری اتاق اهواز از مناطق آزاد صحار و دوقم در کشور عمان بازدید کرداند، اظهار داشت:ظرفیت های سرمایه گذاری خوزستان در این سفر به طور ویژه معرفی شد و تاکید نمودیم که دروازه های هرنوع همکاری برای سرمایه گذاری در استان خوزستان گشوده شده است و آماده همکاری و پذیرش هیات های اقتصادی و سرمایه گذارای در اسرع وقت ممکن وجود دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.