افزایش همکاری قشم ایران و عمان در زمینه های نفت، گاز و گردشگری

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۹ دی ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

افزایش همکاری قشم ایران و عمان در زمینه های نفت، گاز و گردشگری

قشم – سفیر عمان گفت: نزدیکی و مجاورت جغرافیایی بین عمان و جزیره قشم، می تواند باعث افزایش مراودات در بخش های مختلف از جمله نفت، گاز و گردشگری شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سعود بن احمد البردانی در نشست با مدیرعامل و مسئولان ارشد سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: هم اکنون بیش از ۸۰ درصد مراحل اولیه انتقال نفت و گاز از قشم به صحار انجام شده و این دروازه بزرگترین معاملات تجاری بین منطقه آزاد قشم و صحار است.

وی از پایان تحریم های جمهوری اسلامی ایران طی ۱۰ روز آینده به عنوان فرصتی به منظور افزایش تبادلات تجاری و سیاسی یاد کرد و افزود: آغوش باز وزیر امور خارجه ایران از گروه های اقتصادی عمانی و برخورد شایسته آنان با سرمایه گذاران، نشان از امکان افزایش سطح سرمایه گذاری و تبادلات مختلف است.

سفیر عمان در ایران با اذعان به افزایش سطح مراودات سیاسی عمان با جمهوری اسلامی در دو سال گذشته، اضافه کرد: امیدواریم سال ۲۰۱۶، سالی پررونق برای تجار و بخش خصوصی به منظور رونق اقتصادی باشد.

وی همچنین از سرمایه گذاری ۱۳ میلیارد دلاری کشورهای خارجی در بندر صحار عمان خبر داد و افزود: سرمایه گذاری به منظور افزایش مناطق آزاد تجاری و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز در این کشور ادامه دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.