افزایش 4 دلاری قیمت نفت سبک ایران در بازارهای جهانی

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

افزایش 4 دلاری قیمت نفت سبک ایران در بازارهای جهانی

قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به15 آوریل(جمعه، 27 فروردین ماه) بیش از چهار دلار برای هر بشکه افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار شانا، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به هشتم آوریل (جمعه، 27 فروردین ماه) با چهار دلار و 6 سنت کاهش به 38 دلار و 86 سنت رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون 31 دلار و 37 سنت بوده است.

در این میان، قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و 30 سنت افزایش به 36 دلار و 51 سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون 28 دلار و 83 سنت بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به 38 دلار و 24 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، چهار دلار و 9 سنت افزایش نشان می دهد.

به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به 15 آوریل با سه دلار و 97 سنت افزایش، 41 دلار و 23 سنت برای هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با چهار دلار و 85 سنت افزایش به 42 دلار و 23 سنت برای هر بشکه رسید که بیشترین افزایش را در میان نفت خامهای شاخص به خود اختصاص داد.

همچنین قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان نیز با چهار دلار و 8 سنت و سه دلار و 94 سنت افزایش به ترتیب به 39 دلار و 30 سنت و 39 دلار و 83 سنت رسید.

بر پایه این گزارش، در این هفته به دلیل وقوع اعتصاب در صنعت نفت کویت، تولید نفت خام این کشور به میزان 60 درصد کاهش یافت. از سوی دیگر اعلام شد که واردات چین در سه ماهه نخست سال به بالاترین سطح خود رسیده است.

در عین حال آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد بازار به تدریج به سمت تعادل پیش می رود که این تحلیل نیز به تقویت قیمتها کمک کرد. بویژه این که وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد نخستین بار در 18 ماه گذشته تولید نفت خام آمریکا به کمتر از 9 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.