ایران برنده بازی نفت می شود

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

ایران برنده بازی نفت می شود

اقتصاد > انرژی – ایران توانسته به راحتی بیش از انتظاری که همه دنیا داشتند، تولیدات خود را پس از برداشته شدن تحریم ها افزایش دهد؛ این کار بدون گرفتن منابع مالی اتفاق افتاده است.

زمانی که محدودیت های نفتی ایران برداشته شد، کارشناسان شک داشتند که ایران بتواند به میزان تولیدات خود قبل از تحریم ها برسد. ایران توانسته به بیشترین مقدار خود در ۸ سال اخیر که ۴ میلیون بشکه است، برسد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کارشناسان معتقدند که ایران بیشتر کشورها را شگفت زده کرده است، ولی برای اینکه بتوانند به بیشترین حد خود برسد، این کشور نیاز به منابع مالی و تکنولوژی های جدید دارد.

با بازگشت ایران به بازار نفت، این کشور توانسته حدود ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه را به شرکت خود جذب کند. اما شرکت ها هنوز منتظر هستند که از توافق هسته ای مطمئن شوند تا بتوانند دوباره با ایران مشارکت داشته باشند.

ایران زمان برداشته شدن تحریم های به میزان ۲ ملیون بشکه تولید می کرد که توانسته آن را به ۳.۶ میلیون بشکه در روز در ماه آوریل برساند و با همین روند در ماه می توانسته ۳.۸ میلیون بشکه در روز تولید کند.

بیژن زنگنه در جلسه وین مطرح کرد که شرکت های انیسپا و بی پی اعلام همکاری با ایران کردند و قراردادها با شرکت های خارجی حداکثر تا سه ماه آینده بسته خواهد شد.

ایران می تواند در سال های آینده از کارون غرب ۳۰۰ هزار بشکه استخراج کند، ولی بیژن زنگنه در گفت و گوی خود با مجله صدا گفته که ایران می تواند تا ۵ سال آینده ۷۰۰ هزار بشکه از این منطقه نفتی استخراج کند.

منبع: بلومبرگ

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.