ایران به سهمیه تولید روزانه ۲ میلیون و صد هزار بشکه نفتش باز می گردد

ارسال شده در تاریخ یکشنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

ایران به سهمیه تولید روزانه ۲ میلیون و صد هزار بشکه نفتش باز می گردد

سخنگوی کمیسیون انرژی گفت: طبق پیش‌بینی مدیرعامل شرکت نفت در نتیجه لغو تحریم‌ها و افزایش تولید نفت ایران به سهمیه تولید روزانه دو میلیون و صد هزار بشکه نفت خود در اوپک پیش از تحریم‌ها باز خواهد گشت.

حسین امیری خامکانی نماینده مردم زرند و کوه‌بنان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به گزارش  بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی از روند و دستاوردهای اجرای برجام در جلسه امروز بعدازظهر کمیسیون انرژی مجلس گفت: سخنگوی سازمان انرژی اتمی بر تداوم مسیر تولید برق هسته‌ای علاوه بر دستاوردهای اقتصادی برجام برای کشور در نتیجه ورود به مرحله اجرایی آن تاکید کرد.

وی از اشاره کمالوندی به مبادله‌ کیک زرد، نحوه تبادل مواد خام، محصول و اطلاعات هسته‌ای و برنامه دولت برای تولید سوخت هسته‌ای سخن گفت و اظهار داشت: سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره نحوه غنی‌سازی اورانیوم در داخل کشور نیز توضیحاتی ارائه داد.

امیری خامکانی ارزیابی مدیرعامل شرکت نفت از اجرای برجام را بخش دیگری از جلسه امروز کمیسیون انرژی عنوان کرد و گفت: طبق پیش‌بینی مدیرعامل شرکت نفت در نتیجه لغو تحریم‌ها و افزایش تولید نفت ایران به سهمیه تولید روزانه دو میلیون و صد هزار بشکه نفت خود در اوپک پیش از تحریم‌ها باز خواهد گشت.

وی در این باره افزود: مدیرعامل شرکت نفت تاکید داشت که نباید افزایش تولید ایران به معنای ایجاد اختلال در بازار نفت تلقی شود چرا که در نتیجه تحریم‌ها و کاهش سهمیه ایران دیگر کشورها همچون عربستان با افزایش تولید خود کاهش نفت ایران را جبران کردند و اکنون و در نتیجه لغو تحریم‌ها آنها هستند که باید به سهمیه قبلی خود بازگردند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از جذب منابع برای صنایع بالادستی نفت توسط مدیرعامل شرکت نفت اشاره کرد و گفت: در این گزارش، تامین منابع برای صنایع بالادستی نفت منوط به اجرای قراردادهای جدید نفتی عنوان شد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.