ایران خواستار فهرست اسناد خلیج فارس و جزایر آن از عمان

ارسال شده در تاریخ یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

ایران خواستار فهرست اسناد خلیج فارس و جزایر آن  از عمان

رئییس آرشیو ملی ایران گفت: از کشور عمان انتظار داریم لیستی از اسناد مربوط به ایران، خلیج فارس، جزایر و سواحل آن را که در آرشیو ملی این کشور موجود است، به آرشیو ملی ایران تحویل دهد.

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با سلطان بن راشد القطبی معاون سفارت پادشاهی عمان در ایران دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که در محل ساختمان آرشیو ملی برگزار شد، دو طرف بر لزوم تعامل اسنادی و برگزاری نمایشگاه مشترک تاکید کردند. در ابتدای این دیدار شهرام یوسفی‌فر ضمن معرفی معاونت اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده بین دو سازمان آمادگی و قصد گسترش همکاری‌ها را داریم. ارتباط و تعامل با آرشیو کشور دوست عمان باعث افتخار ماست.

سلطان بن راشد القطبی ضمن ابراز خرسندی از حضور در ساختمان آرشیو ملی گفت: آرشیو ملی عمان با سابقه‌ای ۱۴ ساله آرشیوی نو پاست و جهت گسترش فعالیت‌ها به همکاری کشورهای مختلف نیازمند است. به همین دلیل ما از آرشیو ملی ایران درخواست می‌کنیم که در برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط و ارائه اسناد آرشیوی مرتبط با عمان با ما همکاری کنند.

وی افزود:‌ ما می‌خواهیم تعدادی از متخصصین عمانی را جهت بهره‌برداری و فراگیری فعالیت‌های صورت گرفته به آرشیو ملی ایران اعزام کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.