ایران دوباره سومین تولیدکننده بزرگ اوپک شد

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

ایران دوباره سومین تولیدکننده بزرگ اوپک شد

ایران با رشد تولید نفت در ماه میلادی گذشته بار دیگر در جایگاه سوم تولیدکنندگان اوپک قرار گرفت.

براساس گزارش ماه ژوئن اوپک، ایران با رشد تولید نفت در ماه میلادی گذشته بار دیگر در جایگاه سوم تولیدکنندگان اوپک قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت نفت، منابع ثانویه اعلام کردند تولید نفت خام ایران در ماه مه نسبت به آوریل روزانه هزار بشکه افزایش یافت و به دو میلیون و ٨٤٥ هزار بشکه در روز رسید.

این آمار نشان می دهد، ایران در ماه مه، امارات را که ماه پیش رقابت نزدیکی با آن داشت کنار زده و پس از عربستان و عراق سومین تولیدکننده بزرگ سازمان کشورهای صادرکننده نفت شده است.

عراق در ماه مه با افزایش تولید روزانه ١٠٤ هزار بشکه ای جایگاه خود را به عنوان دومین تولید کننده بزرگ اوپک پس از عربستان حفظ کرده و در این ماه روزانه سه میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه تولید کرده است. تولید نفت عراق در ماه آوریل روزانه سه میلیون و ٦٩٥ هزار بشکه بود.

براساس این گزارش، تولید نفت عربستان در ماه مه روزانه با چهار هزار و ٣٠٠ بشکه کاهش نسبت به آوریل به ١٠ میلیون و ١٠٧ هزار بشکه در روز رسیده است.

امارات در ماه گذشته میلادی روزانه ١١ هزار و ٧٠٠ بشکه تولید نفت خود را افزایش داد و از دو میلیون و ٨١٨ هزار بشکه در روز به روزانه دو میلیون و ٨٣٠ هزار بشکه رساند.

امارات در ماه آوریل رقابت تنگاتنگی با ایران برای گرفتن رتبه سوم اوپک داشت اما در ماه مه، ایران با اختلاف روزانه ١٥ هزار بشکه ای بالاتر از این کشور قرار گرفته است.

تولید نفت کویت نیز در آوریل روزانه با ٧٧ هزار و ٤٠٠ بشکه کاهش از روزانه دو میلیون و ٧٦٢ هزار بشکه به دو میلیون و ٦٨٥ هزار بشکه در روز رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.