ایران و عمان درباره ثبات بازارهای جهانی نفت خام توافق نظر دارند

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

ایران و عمان درباره ثبات بازارهای جهانی نفت خام توافق نظر دارند

تهران – ایرنا – وزیر نفت و گاز عمان با اشاره به اتفاق نظر تهران و مسقط بر سر ثبات بازارهای جهانی نفت خام، گفت: افزون بر حمایت از مصرف کنندگان بازارهای جهانی نفت خام، منافع تولیدکنندگان نیز باید در نظر گرفته شود.

به گزارش ایرنا، محمدبن حمد الرمحی عصر دوشنبه پس از دیدار و گفتگو با بیژن زنگنه وزیر نفت ایران، اظهار داشت: شرائط بازارهای جهانی نفت خام و قیمت های کنونی این کالای راهبردی موضوعی پیچیده است، بازارهای جهانی نفت هم اکنون تحت تاثیر عوامل زیادی قرار دارد و متاسفانه هم اکنون قیمتهای جهانی نفت خام از مسائل سیاسی تاثیر می پذیرد.
وی با ابراز اطمینان از توافق نظر ایران و عمان درباره ثبات بازار و قیمتهای جهانی نفت خام، گفت: بحث درباره اوضاع کنونی بازارهای جهانی نفت خام موضوعی حیاتی است و در کنار حمایت از مصرف کنندگان بازارهای جهانی نفت خام، باید منافع تولیدکنندگان نیز فراهم شود.
وزیر نفت و گاز عمان درباره قیمت مناسب نفت، گفت: نظر شما درباره قیمتهای بالای ٥٠ دلار برای هر بشکه چیست؟
وی همچنین درباره پروژه صادرات گاز ایران به عمان گفت: تقاضای داخلی گاز سلطان نشین عمان روز به روز در حال افزایش است، اما هدف مسقط از روابط با ایران تنها رفع نیازهای گازی نیست بلکه ما قصد داریم در بخشهای مختلف صنایع نفت، گاز، پالایشی و پتروشیمی در آینده همکاریهای مطلوبی داشته باشیم.
وی تصریح کرد: اجرای پروژه های مشترک میان دو کشور و مشارکت شرکتهای ایرانی و عمانی، فرصتهای اشتغال و سرمایه گذاری مطلوبی را برای دو طرف فراهم می کند.
عمان، یکی از تولیدکنندگان کوچک غیرعضو اوپک در حوزه خلیج فارس به شمار می آید، اما قیمت نفت خام صادراتی این کشور، شاخصی برای حدود ١٢ میلیون بشکه نفتی است که از کشورهای عمده صادرکننده نفت در حاشیه خلیج فارس به آسیا صادر می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.