بیانات ریاست اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان در نشست مشترک با سفیر سلطنت عمان و رئیس اتاق بازرگانی ایران

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

بیانات ریاست اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان در نشست مشترک با سفیر سلطنت عمان و رئیس اتاق بازرگانی ایران

رییس اتاق مشترک ایران و عمان، اولویت های رفع مشکلات و موانع را در زمینه های کشتیرانی، ویزا، بیمه و بانک عنوان کرد و گفت: همه این مشکلات در حد بسیار خوبی برطرف و برای اولین بار خط مستقیم کشتیرانی بین دو بندر شهید رجایی و صحار در بازه زمانی هر 15 روز یک بار برقرار شد.
محسن ضرابی با اشاره به اینکه در حال برنامه ریزی برای حرکت در سطح و مسیر دیگری برای فعالیت بین اتاق مشترک ایران و عمان و اتاق عمان هستیم، گفت: در سفر هیات عالی رتبه عمانی به ایران که متشکل از 57 شرکت بزرگ و معتبر بود، توافق نامه ایجاد شرکت سرمایه گذاری و توسعه‌ای امضا شد. ضرابی افزود: در جلسه‌ای که اخیرا با رییس اتاق بازرگانی عمان برگزار کردیم و با موافقت رییس اتاق ایران نیز همراه بود، مقرر شد دو جلسه بسیار مهم در کشورهای ایران و عمان برگزار شود که در این رابطه نشست اتاق های بازرگانی و فعالان اقتصادی کشورهای همسایه با ایفا کردن نقش اساسی اتاق های ایران و عمان در ایران برگزار شود.
وی ادامه داد: همچنین نشست اتاق های بازرگانی 5 کشور ایران، عمان، ازبکستان، ترکمنستان و قزاقستان با حضور فعالان اقتصادی این کشورها برگزار خواهد شد. رییس اتاق مشترک ایران و عمان بیان کرد: در نشست برگزار شده در کشور عمان نیز، اجرایی شدن تفاهم نامه عشق آباد که بین دولت های 5 کشور ایران، عمان، ازبکستان، ترکمنستان و قزاقستان منعقد شده را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد. ضرابی با بیان اینکه اتاق مشترک ایران و عمان اجرایی شدن قرارداد همکاری بورس ایران و عمان را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد، افزود: در آینده‌ای نزدیک سرمایه گذاری مشترک شرکت های ایرانی و عمانی در یک پروژه صنعتی در منطقه آزاد صحار آغاز خواهد شد. وی از سفر رییس هیات مدیره بندر دقوم عمان در ماه سپتامبر به ایران خبر داد و گفت: تجار ما می توانند با استفاده از این بندر و همچنین بندر صحار، تسهیل در سرمایه گذاری و صادرات کالا به بازارهایی که تا کنون موانعی در پی داشته را تجربه کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.