تأسیس باشگاه فرهنگ ایران در دانشگاه عمان

ارسال شده در تاریخ شنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

تأسیس باشگاه فرهنگ ایران در دانشگاه عمان

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، در پی درخواست دانشگاه خلیج عمان از سفارت ایران مبنی بر ارزیابی و تأیید مدارک اعطا شده توسط این دانشگاه از جانب وزارت علوم ایران، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در این کشور از این دانشگاه بازدید کرد.
رییس دانشگاه خلیج در دیدار با حجت الاسلام بهمن اکبری، به روابط عمیق ایران و عمان پرداخت و در ادامه بر لزوم ارتباط هر چه بیش تر دانشگاه خلیج با مراکز علمی آموزشی ایران، تأکید کرد.
تقی عبدالرضا عبدوانی همچنین با یادآوری خاطرات سفرهای متعدد خود به جمهوری اسلامی، به ظرفیت های علمی ایران و پیشرفت های کشورمان در حوزه های مختلف هم اشاره کرد.
حجت الاسلام اکبری رایزن فرهنگی ایران نیز در این دیدار بر ایجاد اتاق فرهنگی ایران و اتاق زبان فارسی در دانشگاه خلیج تأکید و در این باره اعلام آمادگی کرد که با استقبال مسئولان دانشگاه مواجه شد.
بنابر اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این دیدار که با همراهی مسعود خان رییس بخش دروس ابتدایی دانشگاه و معاون وی انجام شد، طرفین بر همکاریهای آموزشی و فرهنگی همچون ایجاد مقدمات تبادل استاد و دانشجو بین دانشگاه خلیج و دانشگاه های ایران نیز تاکید کرد و آموزش زبان فارسی در دانشگاه خلیج در قالب فعالیت های فرهنگی، تأسیس باشگاه فرهنگ ایران (Persian Corner) در دانشگاه خلیج در قالب فعالیت های فرهنگی دانشجویی، ایجاد مقدمات ایجاد کرسی زبان فارسی در دانشگاه خلیج، ایجاد مقدمات دعوت از شخصیت های ایران برای شرکت در دوره های کوتاه مدت آشنایی با زبان عربی، انجام پژوهش های مشترک برای بررسی فرصت های تجاری ایران و عمان، اختصاص سالن یکهزار نفره دانشگاه خلیج برای برگزاری مراسم فرهنگی و نمایش فیلم های ایرانی نیز از جمله مواردی بود که طرفین درباره آنها توافق کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.