تبدیل عمان به بازار مصرف و نقطه ترانزیت محصولات هرمزگان

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

تبدیل عمان به بازار مصرف و نقطه ترانزیت محصولات هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: باید به سمت تقویت بازرگانی خارجی استان هرمزگان برویم و مراودات با عمان را تقویت کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، جاسم جادری در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی هرمزگان سفر هیئتی از مدیران استان به عمان را کاری موثر و مثبت دانست و اظهار داشت: نتایج حاصل از این سفر که اولین سفر بازرگانی و تجاری مدیران هرمزگان به کشوری دیگر محسوب می‌شد، بسیار خوب بود و توافقاتی با استان مسندم در عمان انجام شد.

وی ادامه داد: دستاوردهای این سفر خوب ارزیابی شده و تمامی تصمیمات و تفاهماتی که انجام شده، باید با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شود.

استاندار هرمزگان افزود: پس از این سفر، دفتر اقتصادی استان هرمزگان در شهر خصب استان مسندم کشور عمان راه‌اندازی شد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

جادری با بیان اینکه عمان هم می‌تواند هدفی برای بازار مصرف و همچنین نقطه ترانزیت محصولات هرمزگان به دیگر کشورها باشد، تصریح کرد: عمان کشوری سرمایه‌پذیر است و می‌توانیم صدور خدمات فنی و مهندسی، انجام کارهای بهداشتی و درمانی، کار صنعتی و برپایی نمایشگاه‌ها را در این کشور داشته باشیم.

وی اظهار داشت: در همه بخش‌ها می‌توان با عمان سرمایه‌گذاری مشترک انجام داد و برای به نتیجه رسیدن تفاهم‌نامه‌هایی که میان هرمزگان و مسندم عمان منعقد شده باید کارگروهی در هرمزگان تشکیل شود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه محصولات کشاورزی و صنایع دستی هرمزگان مورد نیاز و درخواست عمان بوده است، اضافه کرد: باید به سمت تقویت بازرگانی خارجی استان هرمزگان برویم و مراودات با عمان را تقویت کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.