تغییرات بسته حمایت از صادرکنندگان

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

نائب رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران:

تغییرات مثبتی در بسته حمایتی دولت از صادرکنندگان ایجاد شده است

نائب رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: مهم‌ترین تغییرات بسته حمایتی دولت را کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی به ۱۲ درصد و شامل شدن امتیازات بسته حمایتی از اشخاص حقیقی است که در نسخه قبلی فقط مختص حقوقی‌ها می‌شد.

عدنان موسى پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز از اعمال تغییرات در بسته حمایتی دولت از صادرکنندگان خبرداد و گفت: در ماه‌های گذشته دو مبحث بسته حمایت دولت از صادرات و بخش نامه امور مالیاتی در مورد تسعیر نرخ ارز موجب نگرانی‌هایی در جامعه اقتصادی شده بود که با پیگیری کمیسیون  توسعه صادرات اتاق ایران و با همکاری کنفدراسیون صادرات خوشبختانه تغییرات بسیار خوبی در این بسته حمایتی صورت گرفت.

وی افزود: مهمترین تغییرات را  کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی به 12 درصد و شامل شدن امتیازات  بسته حمایتی از اشخاص حقیقی است که در نسخه قبلی فقط مختص حقوقی‌ها می‌شد.

نائب رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران با اشاره به اینکه در جلسه این هفته کمسیون توسعه صادرات اتاق ایران این موضوعات بررسی و توافقات لازم با دولت اعلام شد، تصریح کرد: در بخشنامه سازمان امور مالیاتی نیز  معافیت صادرات از تسعیر نرخ ارز و معافیت کسانی که با کشورهای عراق و افغانستان به صورت ریالی صادرات می کنند، ملاحظه شده است.

وی به اهمیت توجه به دانش صادرات در پسابرجام تاکید کرد و گفت: بسته حمایتی دولت از صادرات با انجام تعدیلات مورد نظر کمیسیون صادرات فرصت بسیار مناسب و ارزنده ای برای همه صادر کنندگان به خصوص خوزستانی‌ها است که امیدوارم به صورت ارزنده و مطلوب در راستای حمایت از تولیدات ایرانی از آن استفاده کنند.

موسی پور بابیان اینکه طبق اقتصاد مقاومتی  همه منابع و تصمیمات باید در جهتی باشد که اقتصاد ما به یک اقتصاد صادراتی تبدیل شود، ابراز کرد: این حرکت و تغییر جهت اقتصاد، توسط  صادرکنند گان و تولید کنندگان صورت میگیرد همه تصمیمات باید در راستای حمایت از این  بخش گرفته شود که اقتصاد ما احتیاج به سلسله ای از تصمیمات شجاعانه دارد تا از این رکود فعلی خارج شود.

انتهای پیام/

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.