تغییر مسیر خط لوله صادرات گاز ایران

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

تغییر مسیر خط لوله صادرات گاز ایران

وزیر نفت و گاز عمان اعلام کرد که مسیر و طراحی خط لوله انتقال گاز ایران به عمان تغییر می کند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز به نقل از  محمد بن حامد الرمحی، وزیر نفت و گاز عمان اعلام کرد که تهران و مسقط توافق کرده‌اند مسیر و طراحی خط لوله زیردریایی صادرات گاز ایران- عمان را با هدف عبور نکردن از آبهای سرزمینی امارات، تغییر دهند.

خط لوله صادرات گاز ایران به عمان قرار است گاز ایران را به مشتریان عمانی و همچنین تاسیسات ال ان جی این کشور انتقال دهد، حجم سرمایه گذاری ٢ طرف در اجرای این طرح برابر خواهد بود.

وزیر نفت و گاز عمان گفت: خطوط لوله انتقال گاز ایران به عمان به جای عبور از عمق ٣٠٠ متری، از عمق نزدیک به ١٠٠٠ متری عبور خواهد کرد و به این ترتیب بدون عبور از آبهای سرزمینی امارات، مسافت آن نیز اندکی کوتاهترخواهد شد.

الرمحی به دلیل مخالفت با عبور خط لوله از مسیر آبهای سرزمینی امارات اشاره ای نکرد.

مقام های عمانی و اماراتی درباره عبور خط لوله صادرات گاز ایران به عمان از آبهای سرزمینی امارات گفتگو کرده اند اما مشخص نیست که امارات با اجرای این طرح موافقت یا مخالفت کرده است.

الرمحی بدون اشاره به هزینه ها، اعلام کرد: عمان قصد دارد تا پیش از پایان امسال از شرکتها برای شرکت در مناقصه مهندسی، تدارکات و ساخت (ای پی سی) بخشهایی از این پروژه دعوت کند.

عمان شرکت های کره ای، چینی و دیگر طرف ها را به افزایش تامین اعتبار این پروژه فراخوانده است و استقبال بسیار خوبی از این طرح شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.