تفاهم نامه های امضاء شده بین دو استان هرمزگان و مسندم

ارسال شده در تاریخ شنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

تفاهم نامه های امضاء شده بین دو استان هرمزگان و مسندم

جلسه پیگیری تفاهم نامه های امضاء شده بین دو استان هرمزگان و مسندم عمان در اجلاس مشترک ایران- عمان در تهران با حضور استاندار هرمزگان، سرپرست معاونت هماهنگی و امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت و دیگر مسئولین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، خلیل قاسمی در این خصوص اظهار داشت: پس از سفر هیات تجاری استان هرمزگان در بهمن ماه سال جاری به استان مسندم عمان،تفاهم نامه هایی بین دو استاندار امضاء شد که یکی از موارد آن ساخت کلینک چشم پزشکی بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ادامه داد: با توجه به تقاضای استاندار مسندم در این خصوص، جادری استاندار هرمزگان اعلام آمادگی نمود و مقرر شد استاندار مسندم موضوع را از طریق اتاق بازرگانی مسندم جهت جانمایی مکان آن، پیگیری لازم را انجام دهد.

وی در ادامه افزود: جهت پیگیری سریعتر تفاهم نامه مشترک بین دو استان هرمزگان و مسندم، نمایندگان دو استان در کارگروه پیگیری تفاهم نامه مشترک اعلام شد.

قاسمی افزود: یکی دیگر از موارد مطرح شده در این جلسه، برقراری خطوط مسافری دریایی با اولویت بندرعباس- خصب بود که با موافقت طرفین، به اجرای سریعتر آن تاکید شد.

وی با اشاره به برگزاری همایش سرمایه گذاری در پایان فروردین ماه سال آتی اظهار داشت: دکتر جادری، استاندار هرمزگان از اتاق بازرگانی عمان جهت مشارکت و حضور در همایش سرمایه گذاری استان هرمزگان دعوت نمود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به اهمیت و جایگاه اقتصادی استان هرمزگان و اهمیت راه اندازی دفتر اقتصادی در استان مسندم اظهار داشت: با تاکید به استقرار نماینده دفتر اقتصادی هرمزگان در مسندم، طرف عمانی پس از استقبال از این موضوع جهت پیگیری دفتر اقتصادی استان هرمزگان قول مساعد داد.

شایان ذکر در این جلسه در خصوص گسترش صیادی، آبزیان و کشاورزی نیز طرح موضوع شد و این موارد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.