تفاهم همکاری های گردشگری ایران و عمان به امضاء رسید

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

تفاهم همکاری های گردشگری ایران و عمان به امضاء رسید

یادداشت تفاهم همکاری‌های گردشگری بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران و وزارت گردشگری عمان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری امضا شد.

مسعود سلطانی‌فر در مراسم امضای این یادداشت تفاهم گفت: روابط بین جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، بسیار عمیق و تاریخی است و دو کشور در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همکاری‌های خوب داشته‌اند و نقش تعیین کننده‌ای در منطقه ایفا کرده‌اند. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آماده در اختیار قرار دادن تجربیات خود در هر ۳ حوزه به کارشناسان و متخصصان کشور عمان است.

معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به جاذبه‌های گردشگری ایران در بخش‌های زیارتی، تاریخی، طبیعی و گردشگری سلامت، تأکید کرد: بسیاری از مردم عمان از جاذبه‌های گردشگری و ظرفیتهای درمانی جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کنند که در چند ماه اخیر آمار ورود عمانی‌ها به کشور ما افزایش یافته است.

سلطانی‌فر گفت: در دولت تدبیر و امید برنامه وسیعی برای توسعه گردشگری پیش‌بینی شده است که در این برنامه، توسعه روابط با کشورهای همسایه از جمله سلطنت عمان جایگاه ویژه‌ای دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ابراز امیدواری نسبت به اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری‌های گردشگری ایران و عمان، گفت: امیدواریم این تفاهم‌نامه زمینه حضور بیشتر عمانی‌ها و به ویژه سرمایه‌گذاران این کشور در جمهوری اسلامی ایران را فراهم کند.

استفاده از تجربیات ایران در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی عمان

در ادامه این دیدار عادل بن المرداس بن احمد البوسعیدی مشاور وزیر امور گردشگری عمان گفت: سیاست راهبردی وزارت گردشگری عمان، استفاده از ظرفیت مناطق تاریخی و فرهنگی برای جذب گردشگران بیشتر است و با توجه به تجربیات موفق ایران در این حوزه، ما علاقه مند به استفاده از این توان و تجربه هستیم.

او با اشاره به پتانسیل جمهوری اسلامی ایران در زمینه صنایع دستی، گفت: ما ایران را به عنوان حامی برای اجرای راهبردهای خود در حوزه صنایع دستی می‌دانیم و امیدواریم بتوانیم از توان و ظرفیت هنرمندان و کارشناسان ایرانی برای ارتقاء کیفیت صنایع دستی عمان بهره مند شویم.

همچنین سعود بن احمد البروانی سفیر جدید عمان در ایران با اشاره به علاقه‌مندی این کشور برای توسعه همکاری‌های گردشگری با جمهوری اسلامی ایران، گفت: سرمایه‌گذاران عمانی کار خود را در ایران آغاز کرده‌اند و ما امیدواریم همکاری‌ها در حوزه گردشگری با جدیت بیشتری دنبال شود.

این سند برای ارتقای روابط دوستانه میان دو کشور و در راستای اجرای مفاد یادداشت تفاهم همکاری‌های گردشگری که در تاریخ 15 مهر سال 83 به امضا رسیده است، با ابراز تمایل به توسعه روابط گردشگری و اجرایی کردن این سند به امضای مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری از طرف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و عادل بن المرداس بن احمد البوسعیدی مشاور وزیر در امور گردشگری سلطنت عمان رسید.

 این سند که در زمینه همکاری‌های گردشگری، بازاریابی و تبلیغات گردشگری و آموزش و تبادل تجربیات و مهارت‌ها به امضا رسید به مدت 3 سال از تاریخ امضا دارای اعتبار خواهد بود.
این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.