تلاش مسقط برای کاهش کسری بودجه با کم کردن هزینه‌ها

ارسال شده در تاریخ یکشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

تلاش مسقط برای کاهش کسری بودجه با کم کردن هزینه‌ها

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، درویش البلوشی وزیر امور دارایی عمان اعلام کرد مسقط در نظر دارد تا از طریق کاهش شدید در هزینه‌ها، کسری بودجه امسال خود را به 3.3 میلیارد ریال (8.6 میلیارد دلار) دهد. کسری بودجه این کشور در سال گذشته برابر با 4.5 میلیارد ریال بوده است.

عمان که یکی از صادرکنندگان کوچک نفت، از کاهش قیمت نفت بسیار خسارت دیده است. دولت این کشور در ابتدا کسری بودجه 2.5 میلیارد ریالی و قیمت 75 دلاری را برای هر بشکه نفت را در بودجه این کشور در سال گذشته پیش‌بینی کرده بود اما قیمت نفت در حال حاضر کمتر از 40 دلار است.

بلوشی در بیانیه‌ای هزینه‌های دولتی در سال جاری را 11.9 میلیارد ریال برآورد کرده است که کاهش چشمگیری از بودجه 14.1 میلیارد ریالی سال گذشته و درآمدهای 8.6 میلیارد ریالی دارد.

وی مشخص نکرد که کسری سال 2016 چگونه تامین خواهد شد اما گفت این وزارتخانه بیانیه‌ای با جزئیات بودجه بعدا منتشر خواهد کرد.

دولت عمان انتشار اوراق قرضه با پول ملی را آغاز کرده است و در تلاش برای دریافت یک میلیارد دلار وام است. مقامات این کشور خبر دادند مسقط احتمالا نخستین اوراق قرضه بین‌المللی خود از سال 1997 تاکنون را عرضه خواهد کرد.

اوایل هفته گذشته، کابینه عمان با قوانین کاهش هزینه‌ها، افزایش مالیات و اصلاحات یارانه سوخت موافقت کرد اما جزئیات آن را منتشر نکرد.

سلیم العوفی معاون وزارت نفت و گاز عمان به روزنامه الشبیبا گفته بود در اصلاحاتی که قرار است انجام شود، قیمت بنزین بیش از یک سوم تا حداکثر 42 سنت (آمریکا) به ازای هر لیتر افزایش نخواهد یافت که همچنان یکی از پایین‌ترین قیمت‌ها در جهان به شمار می‌رود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.