تمایل عمان برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

تمایل عمان برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیات 50 نفره تجاری کشور عمان که هفته گذشته به این استان سفر کرده تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در این منطقه دارند که باید این میل در مسئولان محلی به طور جدی دنبال شود.

به گزارش پانا علی اوسط هاشمی سه شنبه شب در نشست کارگروه توسعه صاردات غیر نفتی و ساماندهی مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: مهمترین شریک اقتصادی برای سیستان و بلوچستان بعد از افغانستان می تواند کشور عمان باشد که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.
وی گفت: اولویت سال جدید اقتصادی در سیستان و بلوچستان باید معطوف به مبادله هیات های تجاری ایران و عمان باشد.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: رفت و آمد های تجاری بین ایران و عمان برای صادرات و واردات باید تسهیل شود.
هاشمی بیان کرد: رئیس جمهوری اسلامی ایران سال آینده به پاکستان سفر می کند که باید سیستان و بلوچستان نیز بسته اقتصادی خود را تهیه کند تا بتوانیم از این فرصت برای توسعه استان بهره مند شویم.
وی تصریح کرد: سهم تجارت سیستان و بلوچستان با کشور پاکستان ناچیز است که باید از این سفر به خوبی بهره مند شویم.
وی گفت: اولویت ما قبل از سفر هیات ایرانی به پاکستان شناسایی کمبودهای اقتصادی همسایه شرقی کشور است تا بتوانیم به بازار این کشور وارد شویم.
استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هنوز مسئولان سیستان و بلوچستان در عرصه ملی نتوانستند جریان سازی اقتصادی کنند که تشکیل کارگروه فعال در این زمینه در استان نیاز است.
وی ادامه داد: برای جریان سازی اقتصادی در کشور و همسایگان شرقی باید یک گروه چهار نفره آگاه و عالم به ظرفیت های استان تشکیل شود تا با به کار گیری کار کارشناسانه فرصت های اقتصادی سیستان و بلوچستان را در سطح ملی برجسته کنیم.
وی گفت:سند توسعه اقتصادی در سیستان و بلوچستان برای استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل ها تدوین شود تا بتوانیم با کشورهای همسایه شرقی مبادلات تجاری داشته باشیم.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری نمایشگاه محصولات غذایی در روسیه گفت: محصولات کشاورزی استان فرصتی است تا بتوانیم در این نمایشگاه که در آینده نزدیک در مسکو برگزار می شود بهره مند شویم و بخشی از این بازار را به دست بگیریم.
هاشمی گفت: کنسولگری هندوستان در زاهدان نیز فعال است که باید از این فرصت برای ورود به بازار های این کشور نیز استفاده کنیم.
وی گفت: رویکرد سال آینده سیستان و بلوچستان باید جهش در بخش صادرات باشد که همسایگانی از جمله کشورهای عمان، پاکستان، افغانستان و حتی روسیه می تواند فرصتی برای شکوفایی اقتصاد استان باشد.
دکتر علی بن سعود السنیدی وزیر صنعت و تجارت و احمدبن محمد الفطیسی وزیر حمل و نقل عمان به همراه 50 نفر از فعالان اقتصادی این کشور هفته گذشته با یک فروند کشتی هرمز وارد بندر چابهار شدند.
این هیات تجاری و اقتصادی برای نخستین بار با هدف ارتقاء توسعه مناسبات تجاری دو کشور ایران و عمان به بندر چابهار سفر کرده بود و از طرح توسعه بنادر، شهرک پتروشیمی مکران، ظرفیت ها و توانمندی های بندر و منطقه آزاد این شهرستان دیدن کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.