توافقنامه فرهنگی بین ایران و عمان

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

در جریان سفر سه روزه وزیر اطلاع رسانی عمان به کشورمان، توافق نامه فرهنگی را امضا کردند.

“عبدالمنعم بن منصور الحسنی” وزیر اطلاع رسانی عمان، ضمن دیدار با “علی جنتی” وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با “عزت الله ضرغامی” رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و “محمد باقر خرمشاد” رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدارها، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و اطلاع رسانی عمان، در ملاقات و مذاکرات خود، ضمن گفتگو در خصوص موضوعات مورد علاقه دوجانبه و منطقه ای، تفاهم نامه ای را در 10 بند امضا کردند.

در این تفاهم نامه آمده است:

🔹 حضور در جشنواره های هنری، فرهنگی

با توجه به تقارب فرهنگی بین دو کشور، وزارتخانه های فوق الذکر تسهیلات لازم را برای اعزام گروه های هنری، فرهنگی و غیره، برای حضور در جشنواره های دو طرف فراهم آورند.

🔸 توزیع روزنامه های عرب زبان ایرانی در سلطنت عمان

طرف عمانی وعده داده موضوع مجوز برای توزیع روزنامه های عرب زبان ایرانی در سلطنت عمان را بررسی و پیگیری کند.

🔹 برگزاری دوره های آموزشی ویژه خبرنگاران عمانی

طرف ایرانی، آمادگی خود را برای برگزاری دوره های آموزشی ویژه خبرنگاران عمانی در تهران اعلام کرد. هم چنین دو طرف بر توسعه همکاری های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه موضوعات هنری و فرهنگی تاکید کردند.

🔸 برگزاری نمایشگاه های هنری فرهنگی

🔹 دو طرف توافق کردند زمینه های لازم را برای برگزاری نمایشگاه های مشترک با مضامین اطلاع رسانی و فرهنگی، از جمله نمایشگاه عکس، هنرهای تجسمی، خطاطی و تابلوهای نقاشی، در مسقط و تهران فراهم آورند.

🔸 اعزام و مشارکت فعال سردبیران و خبرنگاران مطبوعاتی

دو طرف بر اعزام و مشارکت فعال سردبیران و خبرنگاران مطبوعاتی، برای مشارکت در نشست ها و نمایشگاه های مطبوعاتی و خبری تاکید کردند.

🔹 اعزام گروهی از خبرنگاران مطبوعاتی

دو طرف با پیشنهاد اعزام گروهی از خبرنگاران مطبوعاتی و خبرگزاری های داخلی به منظور به تصویر کشیدن دستاوردهای دو دولت، در آینده نزدیک که از طریق مجاری دیپلماتیک هماهنگ خواهد شد، توافق کردند.

🔸 نمایش فیلم تلویزیونی و سینمایی

دو طرف آمادگی و موافقت خود را برای ارائه و نمایش فیلم تلویزیونی و سینمایی و سریال های ایرانی، برای نمایش در شبکه های تلویزیونی عمان، و هم چنین برگزاری هفته فیلم اعلام کردند.

🔹 خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و خبرگزاری عمان

دو طرف بر اجرای یادداشت تفاهم امضا شده بین خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و خبرگزاری عمان و تعیین نمایندگانی در پایتخت های دو کشور، تاکید کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.