توافق ایران و عمان درباره حدود مرزهای دریایی

ارسال شده در تاریخ دوشنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

توافق ایران و عمان درباره حدود مرزهای دریایی

در دیدار وزیر کشور عمان با وزیر امور خارجه ایران سند نهایی توافقنامه تحدید حدود مرزهای دریایی» میان این دو کشور امضا شد.
ظریف در این ملاقات با اشاره به روابط بسیار خوب جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عمان آن‌ را ناشی از خواست، اراده و درایت رهبران دو کشور خواند و گفت:ایران هیچ محدویتی برای گسترش روابط خود با عمان ندارد.

وی با اشاره به ضرورت همکاری همه کشورها برای تأمین صلح و ثبات منطقه افزود: در منطقه همکاری سازنده و درک متقابل باید جای توهم رقابت را گرفته تا بتوانیم از این مقطع تاریخی عبور کنیم.

ظریف افزود:بی ثباتی و ناامنی در هر کشوری تهدیدی برای تمامی کشورهاست و ناامنی های موجود، منطقه و حتی جهان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
در ادامه این دیدار وزیر کشور عمان گفت: روابط دو کشور در سطح ممتازی قرار دارد و ما معتقدیم در عمل می‌توانیم روابط دوجانبه را بیش از پیش و در همۀ زمینه‌ها گسترش دهیم.
وی با اشاره به اینکه از طرف دولت عمان نیز هیچ مانعی برای گسترش روابط وجود ندارد، افزود: استنباط ما این است در منطقه هم تمایل به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

در پایان این دیدار سند نهایی توافقنامه تحدید حدود مرزهای دریایی میان ایران و عمان توسط دو وزیر امضاء و اسناد آن مبادله شد؛ این توافقنامه بلافاصله پس از تبادل اسناد توسط طرفین، اجرایی شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.