توسعه صادرات را یکی از سیاست ها و اولویت های وزارتخانه

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

یزد ـ ایرنا ـ معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توسعه صادرات را یکی از سیاست ها و اولویت های این وزارتخانه بیان کرد و گفت: باید برای گسترش صادرات، تبلیغات و تشویقات لازم انجام شود.

به گزارش ایرنا، سید حمید کلانتری عصر پنج شنبه در نشست با فعالان عرصه تعاون شهرستان اشکذر افزود: برای افزایش تولید، اشتغال زایی و نیز پیاده کردن اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ تعامل و تعاون را افزایش دهیم.
وی اظهار کرد: شرط توسعه تعاونی ها افزایش فروش است ، بنابراین برای آنکه بازار مناسب ایجاد کنیم باید مطالعه بازاریابی، توسعه بازار و نیز برند سازی داشته باشیم .
کلانتری اظهار داشت: وزارت تعاون در حال پیگیری است تا شبکه ای تحت عنوان شبکه تعاون در رسانه ملی ایجاد شود تا بتوان از طریق آن فعالیت های انجام شده توسط تعاونی ها به عرصه نمایش قرار دهد.
وی گفت: شهرستان اشکذر با وجود 400 هکتار زیر کشت گلخانه ای می تواند با تعامل هر چه بیشتر تعاونی های شهرستان در این راستا نهضتی را به وجود آورد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد هم گفت: تعاون باید باور و اعتقاد مردم شود و این امر نیاز به فرهنگ سازی دارد تا در جامعه نهادینه شود.
محمد حسین ریاحی خاطر نشان کرد: باید رویکرد تعاونی همراه با کار آفرینی ، خلاقیت و نوآوری را در کشور ایجاد نمائیم که لازمه آن باور داشتن به تعاون است .
فرماندار اشکذر نیز با بیان آنکه 312 تعاونی فعال در شهرستان وجود دارد گفت: خوشبختانه تا کنون با سیاست های به کار گرفته شده هیچ واحد تولیدی در شهرستان تعطیل نشده است .
محمد علی شاه حسینی مهمترین مشکل مطرح در بین تعاونی ها را نقدینگی عنوان کرد و خواستار تسهیلات لازم به تعاونی ها از سوی دولت شد.
اشکذر در 20 کیلومتری یزد قرار دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.