توسعه صادرات نیازمند مشوق‌های اقتصادی است

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

توسعه صادرات نیازمند مشوق‌های اقتصادی است

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران بر ضرورت توسعه صادرات تأکید کرد و گفت: این امر نیازمند مشوق‌های اقتصادی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، کیوان کاشفی صبح امروز در دومین نشست حلقه‌های مفقوده اقتصاد در اتاق بازرگانی کرمانشاه که با موضوع «سیاست‌های پساتحریم» برگزار شد، اظهار کرد: حصول توافق در برنامه هسته‌ای ایران بزرگترین اتفاق بعد از ملی شدن صنعت نفت بود.

وی بیان داشت: حال باید بررسی کرد که پس از این توافق چه سیاست‌هایی باید در پیش گرفت و بعد از این جریانات باید یک استراتژی مشخص داشته باشیم و منابعی که پس از این به کشور وارد می‌شود را مدیریت کنیم.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران بحث تحول نظام اداری و کاستن مراحل بوروکراسی را یکی از نیازهای مهم کشور برشمرد و تصریح کرد: این بروکراسی بسیاری از حرکت‌های اقتصادی را زمین‌گیر کرده است.

کاشفی یادآور شد: در کشوری همچون ژاپن با جمعیت 140 میلیون نفری تنها 310 هزار نفر کارمند هستند، در حالی‌که در ایران از جمعیت 70 میلیون نفری حدود 3.5 میلیون نفر کارمند هستند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه بر لزوم داشتن یک برنامه‌ریزی مناسب در فضای کسب‌وکار تأکید کرد و افزود: تمام مشکلات کشور از تحریم‌ها ناشی نمی‌شود.

وی گفت: در دوران پساتحریم باید یک حرکت مستمر داشته باشیم و تغییرات قطعا یک شبه اتفاق نخواهد افتاد و کم‌کم باید در حین این تحرک مستمر به سر منزل مقصود برسیم.

کاشفی ضرورت توسعه صادرات با اختصاص مشوق‌های صادراتی را مورد اشاره قرار داد و متذکر شد: صادرات به مشوق نیاز دارد و با توسعه این امر می‌توان تورم و نقدینگی را در سطح مطلوب نگه داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.