تکمیل فاز یک توسعه اسکله؛ وزیرصنعت عمان را به چابهار کشاند

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

تکمیل فاز یک توسعه اسکله؛ وزیرصنعت عمان را به چابهار کشاند

تکمیل فاز یک توسعه اسکله بندر شهید بهشتی موجب شد رئیس اجرایی دولت افغانستان و وزیر صنعت و معدن عمان به چابهار سفر کنند و علی رغم صنعتی شدن هنوز سایه زیرساختی بر توسعه این بندر اقیانوسی سنگینی می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چهاربهاران، سال 94، سالی پر فراز و نشیب و همراه با رخدادهای مختلف در بخش های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای شهرستان چابهار بود.

از دیدگاه مردم مهمترین تحولات و رویدادهای این بندر استراتژیکی در سال 94 حضور سرمایه گذاران کشورهای خارجی مانند کشورهای ژاپن، هندوستان، چین، پاکستان، عمان و چند کشور اروپایی، سفر وزرا و معاونین آنان و مدیران کل کشور و استان، حضور حداکثری مردم در انتخابات و غرق شدن دهها شهروند در سواحل مکران و.. می توان اشاره کرد.

استاد دانشگاه و مسئول هیئت فاطمیون شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، حضور حماسی مردم در انتخابات را بهترین رویداد دانست و اظهار کرد: دولت بزرگترین سرمایه مردم است همانطور که مردم در انتخابات وفاداری خود را ثابت کردند دولتی ها و کاندیداها باید نسبت به برآورده کردن احتیاجات مردم از بعد اقتصادی و سیاسی را مهیا نمایند و به تعهدات قانونی خود عمل کنند.

حجت الاسلام و المسلمین احمد جوادی افزود: منتخب های مردم در مجلس باید قانونی را تعیین و مصوب کنند که عملی و قابل اجرا باشد و در خصوص اشتغال زایی در صنایعی که در حال ساخت است بخصوص پتروشیمی که باعث امیدواری مردم و جوانان شده است و امیدواریم فقط شعار نباشد و به راستی به تعهدات خود عمل کنند.

مدرس دانشگاه آزاد و کارشناس حقوقی شهرداری بندر چابهار انتصابات اخیر در ادارات چابهار را بهترین اتفاق سال 94 قلمداد کرد و گفت: نگاه دولت نسبت مردم و انتصاب مسئولینی که به حق برای این شهرستان انتخاب شده اند و راه اندازی شعبه ای از دانشگاه علوم پزشکی بهترین اتفاق سال در شهرستان چابهار بود.

مهدی افراز بدترین اتفاق را غرق شدن تعدادی از هموطنان در دریا عنوان کرد و افزود: بدترین اتفاقی که افتاده بود در نوروز گذشته غرق شدن تعدادی از هموطنان بود که خیلی برای ما هم غمناک بود و شهرستان چابهار از نبود امکانات اولیه و زیرساختی هچنان رنج می برد و محروم است.

رئیس موسسه مردم نهاد نبی اکرم(ص) در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، ساماندهی گروه های مردم نهاد را اتفاق مبارک در چابهار دانست و بیان کرد: بهترین اتفاقاتی که در سال 94 به وقوع پیوست ساماندهی فعالیت موسسات مردم نهاد و شناسایی، همراهی، همدلی و دولت و مردم بود و بدترین اتفاقات در سال 94 را می توان به افزایش بیکاری جوانان و اعتیاد اشاره کرد.

فرهاد ابرکار افزود: امیدواریم در سال 95 بتوانیم با همراهی دولت در حوزه اجتماعی و علمی تحصیلی بانوان را فعال کنیم و از ظرفیت منطقه آزاد تجاری بندر چابهار بیشترین بهره را ببریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان چابهار برجام و انتخابات مجلس را بهترین اتفاق ملی و اضافه شدن تحصیلات تکمیلی کارشناسیی ارشد و دکترا را بهترین اتفاق سال 94 در چابهار عنوان کرد و افزود: شهرستان چابهار در حوزه دانشگاه توسعه تحصیلات تکمیلی رشته های دکترای حسابداری و جغرافیا و پنج مقطع رشته کارشناسی ارشد به نظر بنده برای مردم این شهرستان بهترین ارمغان بوده و اتفاق ارزشمندی است که با تلاش بی دریغ همکاران و بنده صورت پذیرفت و در سطح کلان براساس شعار مقام عظمای ولایت همدلی و همزبانی دولت و ملت حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای و برجام بود که اتفاق ارزشمندی رقم خورد.

محمد حسین یاراحمد زهی به خبرنگار چهاربهاران، درباره اتفاق بد این چنین گفت: بابت اتفاق بد به نظر بنده باید نیمه پر لیوان را ببینیم آنها اتفاق بد نیستند محدودیت های قابل پیش بینی و غیر قابل پیش بینی هستند که باعث فرصت می شوند و مزیت هستند اتفاق بد در سطح کلان و کشور مانند فوت شیخ طبرسی بود و تولیت استان قدس رضوی را از دست دادیم.

کارشناس ارشد علوم سیاسی تحقق حماسه سیاسی مردم در انتخابات را بهترین خبر سال 94 عنوان کرد و تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات و تحقق حماسه سیاسی بهترین اتفاق سال بود.

مالک اشتر اسدی با اشاره به اتفاق بد در چابهار گفت: بدترین اتفاق سفر هیئت های مختلف تجاری و اقتصادی به بندر چابهار و متاسفانه عدم توفیق و تاثیر گذاری نه چندان موفق در اجرایی کردن قراردادهای معقد شده از طرف این هیئت ها بود.

پیمان هوتی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی چابهار بدترین خبر سال را تصادف و فوت چند جوان در مسیر پلاژ تیس عنوان و بهترین خبر اقدامات پیشگیرانه راهور درآن مسیر دانست و همچنین حضور وزیر بهداشت در شهرستان بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.