حضور ایران در بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

حضور ایران در بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان

به گزارش خبرگزاری فارس، بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان از تاریخ 5 تا 15 اسفند ماه به مدت 11 روز با حضور ایران و سایر ناشران خارجی درمسقط برگزار می شود.

موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران با توجه به اشتراکات و رشد جریان تبادل فرهنگی میان دو ملت در سه دهه قبل می کوشد با برگزاری برنامه های فرهنگی و ادبی دردومین دوره از حضور خود در این نمایشگاه موجبات ارتقاء سطح روابط نویسندگان و ناشران دو کشور را فراهم آورد.

سال گذشته کشورعمان به عنوان مهمان ویژه دربیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضورداشت. از این رو گسترش روابط فرهنگی میان دو نمایشگاه تهران و مسقط از اولویت دو کشور است. از برنامه های ایران در این دوره از نمایشگاه می توان به معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران برای حضوردراین نمایشگاه، عرضه و نمایش بیش از400 عنوان کتاب درموضوعات ادبیات، هنر، ایران شناسی، کودک و نوجوان و … به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی و معرفی وضعیت نشر کشورمان درقالب یک کتاب به زبان عربی مشتمل بر آمار نشر درایران، مراجع نشر، معرفی ناشران فعال، موسسات و انجمن و آژانس های ادبی مرتبط با نشر اشاره کرد.

بر اساس این گزارش موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در این نمایشگاه مذاکره برای فروش رایت کتاب های عرضه شده در غرفه ایران را دردستورکارخود قرارداده است.

ازدیگربرنامه های پیش بینی شده دراین نمایشگاه می توان به برگزاری روز ایران، برگزاری نشست های ادبی و دیگربرنامه های جنبی درروزهای نمایشگاه اشاره نمود.

یادآور می شود بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان از تاریخ 5 تا 15 اسفند ماه به مدت 11روز درمسقط برگزارخواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.