حضور سرمایه‌گذاران عمانی در هرمزگان

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

از برقراری خط دریایی بندرعباس ـ خصب تا حضور سرمایه‌گذاران عمانی در هرمزگان

رئیس نظام مهندسی معدن هرمزگان گفت: هیئت 104 نفره‌ از هرمزگان برای گسترش همکاری با عمان به این کشور عازم شد که نتایج خوبی هم برای استان به همراه داشت.

منوچهر عسکری سیاهویی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس، با اشاره به سفر پنج روزه هیئتی از هرمزگان به عمان اظهار داشت: در این سفر ما به همراه هیئتی 104 نفره متشکل از استاندار هرمزگان، معاونان استاندار، مدیران صنایع و تعدادی از تجار، ابتدا راهی بندر خصب در استان مسندم که نزدیک‌ترین بندر عمان به بندرعباس است، شدیم پس از آن، راه مسقط را در پیش گرفتیم.

وی ادامه داد: در این سفر از دو نمایشگاه مشترک ایران – عمان که مربوط به صنایع و مواد غذایی بود و در خصب و مسقط برگزار می‌شد، دیدن کردیم. استقبال خوبی هم از نمایشگاه‌ها به خصوص نمایشگاه مواد غذایی شده‌بود، به طوری‌که عمانی‌ها خواستار گسترش همکاری تجاری با ایران بودند.

عسکری سیاهویی خاطرنشان کرد: در این سفر قراردادهای زیادی با سیاست افزایش داد و ستد بین ایران و عمان بین هیئت اعزامی و مسئولان عمان امضا شد. قرار شد خط دریایی بندرعباس به خصب برقرار شود و از این راه تجارت راحت‌تر صورت بگیرد.

رئیس نظام مهندسی معدن هرمزگان تصریح کرد: در این سفر جلسه‌ای در اتاق بازرگانی عمان برگزار شد و با سفیر ایران در مسقط هم دیداری داشتیم. مقرر شد سرمایه‌گذاران عمانی برای دریافت اطلاعات در مورد سرمایه‌گذاری در استان راهی بندرعباس شوند تا درصورت امکان بتوانند در هرمزگان فعالیت کنند.

وی در خاتمه یادآور شد: بنا شد تا نمایشگاه مشترک ایران و عمان هر ساله در همین فصل برپا شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.