خروج عمان از شورای همکاری امکان پذیر است؟

ارسال شده در تاریخ یکشنبه، ۶ تیر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

خروج عمان از شورای همکاری امکان پذیر است؟

یادداشت کوتاه وزارت خارجه عمان در توئیتر و استقبال از نتایج همه پرسی انگلیسی ها برای خروج از اتحادیه اروپا، بحث هایی را درباره لزوم خروج عمان از شورای همکاری خلیج فارس به دنبال داشت.

به گزارش فرهنگ نیوز، وزارت خارجه عمان در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: “ملت انگلستان تصمیمی شجاعانه و تاریخی برای خروج از اتحادیه اروپا اتخاذ کرد… که برخی آن را پاسخی قاطعانه در قبال برخی سیاستهای کمیساریای اروپا می دانند”.
به نوشته تارنمای “عربی 21″، این توئیت وزارت خارجه عمان بحث و جدل گسترده ای در شبکه های اجتماعی برانگیخت بویژه که معاون سابق رییس شورای مشورتی عمان به این توئیت پاسخ داد و از کشورش خواست تا از شورای همکاری خلیج فارس خارج شود.
اسحاق سالم السیاب در پاسخ به توئیت وزارت خارجه کشور آورده است: “امیدوارم پادشاهی عمان نیز تصمیمی مشابه برای خروج از شورای همکاری اتخاذ کند”.
بسیاری از ناظران بر این باورند که پادشاهی عمان برای شکوفا ساختن هویت ویژه برای خود، اخیرا تلاش می کند تا به آرامی خود را از شورای همکاری خلیج فارس کنار بکشد.
مسقط در نشست فوق العاده ریاض در سال 2014 که در آن توافق تکمیلی ریاض برای حل اختلافات قطر با عربستان و امارات و بحرین تصویب شد، شرکت نکرد و عدم حضور خود را اینگونه توجیه کرد که نه در اختلافات طرفی بوده و نه میانجیگر آن.
سالم السیاب ادعا کرد که عمان همچنین بدون اطلاع شورای همکاری خلیج فارس، میزبان بخشی از مذاکرات محرمانه آمریکا و ایران برای بیش از شش ماه بوده است.
Aria Mas٬ Aria Mas Company٬ Aria Mas Trading٬ AriaMas٬ AriaMas Company٬ AriaMas Trading Company٬ Commercial٬ Construction٬ Export٬ Export and Import٬ Iran Oman Transit٬ Import٬ Iran٬ Iran Oman٬ Oman٬ Oman Brand Complex٬ Trade٬ Trading٬ Transit٬ آریا مس٬ آریامس٬ اتاق ایران عمان٬ اتاق بازرگانی٬ اتاق بازرگانی ایران٬ اتاق بازرگانی شیراز٬ اتاق بازرگانی عمان٬ اخبار٬ اخبار اقتصادی٬ اخبار ایران عمان٬ اخبار بازرگانی٬ اخبار تجارت٬ اخبار عمان٬ انرژی خورشیدی٬ ایران٬ ایران عمان٬ بازرگانی٬ بازرگانی آریا مس٬ ترانزیت٬ ترانزیت ایران عمان٬ ترانزیت تخصصی کالا٬ ترخیص کالا٬ حمل و نقل٬ شرکت آریا مس٬ شرکت آریامس٬ شرکت بازرگانی آریامس٬ صادرات٬ صادرات و واردات٬ صنعت ساختمان٬ عمان٬ عمان برند کامپلکس٬ واردات,تجارت با عمان, کشور عمان, اقتصاد عمان, صادرات, صادرات به عمان, حمل, حمل و نقل ،تقویم تقویم نمایشگاه عمان, نمایشگاه عمان, المللی, بین المللی, عمانی, صنعت عمان, تولید عمان, وضعیت عمان, ثبت شرکت, ثبت در عمان تجارت, صادرات عمان, حمل عمان
این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.