خط کشتیرانى مسافرى بین خصب و قشم راه اندازی شد

ارسال شده در تاریخ دوشنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

خط کشتیرانى مسافرى بین خصب و قشم راه اندازی شد

خط کشتیرانی قشم به بندر خصب عمان به منظور افزایش مراودات تجاری و گردشگری میان دو کشور براساس استراتژی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، تفاهم نامه راه اندازی این خط دریایی در حضور استاندار مسندم عمان و هرمزگان و احمد حبیبی قائم مقام و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم و مسعود کرباسچی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان امضا شد.

در این مراسم همچنین سفیر ایران در عمان و سعود بن احمد البردانی سفیرعمان در ایران و جمع کثیرى از مقامات لشکرى و کشورى استان مسندم وتجار وشیوخ منطقه نیز حضور داشتند.

کشورعمان و منطقه «خصب» که شباهت فرهنگی زیادی با استان هرمزگان دارد، نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری منطقه به عهده دارد.

افزایش فعالیت های اقتصادی بین قشم و خصب به منظور توسعه و گسترش فعالیت های تجاری با مولفه هایی همچون در اختیار گذاشتن فضاهای تجاری برای طرف مقابل، از برنامه های اقتصادی این تفاهم نامه می باشد.

لازم به ذکر است، رایزنی برای راه اندازی خط کشتیرانی قشم به بندر خصب عمان شهریور امسال در دیدار یک هیات اقتصادی – تجاری عمانی با حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آغاز شد و دوطرف در خصوص اعزام پزشک متخصص از قشم به عمان و همچنین ایجاد منطقه محصور معاملات بازرگانی تاکید کردند.

برگزاری نمایشگاه توانمندی ها، ایجاد بازارچه، تبادل استاد و دانشجو، عقد قراردادهای مشترک در زمینه های میراث فرهنگی، گردشگری و برگزاری تورهای فرهنگی، پزشکی و تفریحی بین قشم و عمان و بالعکس از دیگر موضوعاتی بود که دو طرف بر اجرای آن تاکید داشتند.

سعود بن احمد البردانی سفیر عمان در ایران نیز که با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم دیدار داشت، از آغاز تبادلات نفتی، گازی و گردشگری بین قشم و عمان خبر داد و افزوده بود : بیش از 80 درصد مراحل اولیه انتقال نفت و گاز از قشم به صحار انجام شده و این دروازه، بزرگترین معادلات تجاری بین این دو منطقه به شمار می رود.

عمان در 60 کیلومتری جنوب جزیره قشم قرار دارد.

استان مُسَندَم (به عربی: محافظة مُسَندَم ) نام شبه‌جزیره‌ای است در بخش شمالی از کشور عمان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.