دولت از توسعه تولیدات صادرات‌محور حمایت می‌کند

ارسال شده در تاریخ جمعه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

دولت از توسعه تولیدات صادرات‌محور حمایت می‌کند

معاون امور صنایع وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت: دولت از توسعه تولیدات صادرات‌محور حمایت می‌کند.

محسن صالحی‌نیا امروز در حاشیه بازدید از کارخانجات و صنایع شمال خوزستان در گفتگو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های دولت در ارتباط با بکارگیری ظرفیت‌های موجود کشور و توسعه فن‌آوری برای تولیدات صادرات‌محور با ارزش افزوده بالاتر، هر واحد صنعتی که در این راستا گام بردارد از حمایت‌های لازم وزارت صنعت و دولت تدبیر و امید برخوردار خواهد شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی به دنبال بروزرسانی تجهیزات خود برای افزایش تولید و تصاحب بازار‌های داخلی و خارجی هستند افزود: ظرفیت شهرستان دزفول به دلیل وجود منابع آبی و آب و هوای مناسب در اکثر ماه‌های سال بسیار خوب است و فضایی مناسب برای توسعه صنایع و تولیدات کشاورزی فراهم آورده است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت و معدن و تجارت همچنین به فضای بعد از توافق هسته‌ای اشاره کرد و افزود: با حذف تحریم‌ها و فراهم شدن امکانات، زمینه مبادله تجاری و امکان انتقال دانش فنی و اجرای پروژه‌های مشترک بین‌المللی در ایران شاهد افزایش تولید و رونق اقتصادی واحدهای تولیدی در کشور ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه کارخانه قند دزفول با توجه به وجود تمام ظرفیت‌های لازم تعطیل است اظهار کرد: با صحبت‌هایی که با قوه قضاییه صورت گرفته به دنبال رفع مشکل این کارخانه و پیدا کردن سرمایه‌گذار مناسب در ارتباط با بروزآوری و راه‌اندازی مجدد آن هستیم و به زودی شاهد بهره‌برداری مجدد از آن خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از دزفول، در این دیدار معاون وزیر صنعت به همراه مسئولان شهری از بسیاری از کارخانه‌جات در حال فعالیت این شهرستان، همچون کارخانه روغن نباتی ساعی و قارچ جلگه دز شرکت فولاد بازدید و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.