دولت عمان یارانه ها را کاهش می دهد

ارسال شده در تاریخ یکشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

دولت عمان یارانه ها را کاهش می دهد

پیامدهای منفی افت قیمت نفت برای بودجه عمان، دولت این کشور را وادار کرد که یارانه ها را کاهش دهد

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسقط، وزارت دارایی عمان اعلام کرد که برای مهار کسر بودجه ناشی از افت قیمت نفت، دولت این کشور قصد دارد امسال  یارانه ها را دو سوم کاهش دهد.

در بیانیه وزارتخانه یادشده اعلام شده است که یارانه های مربوط به برق، وام مسکن، سوخت و دیگر کالاها، در سال 2016 میلادی به 400 میلیون ریال (معادل یک میلیارد دلار) می رسد، در حالی که این رقم در سال 2015 میلادی یک میلیارد و 110 میلیون ریال بود.

در هفته گذشته، هیئت دولت عمان برای مهار کسر بودجه، طرح اصلاح نظام یارانه ها، کاهش هزینه ها و افزایش مالیاتها را تصویب کرد.

دولت عمان پیش بینی می کند که در سال 2016 میلادی، کسری بودجه آن به سه میلیارد و 300 میلیون ریال (معادل 13 درصد تولید ناخالص داخلی) برسد.

کسر بودجه عمان در سال 2015 میلادی چهار میلیارد و 500 میلیون ریال بود.

طبق اعلام وزارت دارایی عمان، دولت این کشور قصد دارد کسری بودجه خود را با برداشت یک میلیارد و 500 میلیون ریال از ذخایر پولی، استقراض 900 میلیون ریال از بازارهای مالی بین المللی، و مابقی را از استقراض داخلی و دیگر روشها، تأمین کند.

پیش بینی می شود که مجموع هزینه های عمان امسال به 11 میلیارد و 900 میلیون ریال برسد که 11 درصد نسبت به هزینه های واقعی سال گذشته کمتر است.

منبع : شانا

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.