دو هدف اصلی عمان از برپایی نمایشگاه در ایران

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۶ مهر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

دو هدف اصلی عمان از برپایی نمایشگاه در ایران

علی بن سعود السنیدی، وزیر صنعت و تجارت عمان در آیین گشایش نمایشگاه اختصاصی عمان در ایران ضمن تشکر از وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و همچنین مسئولان و مدیران نمایشگاه بین‌المللی تهران اعلام کرد: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در ایران می‌تواند آغاز یک همکاری دو طرفه و مطلوب برای هر دو ملت باشد.
وی در ادامه با اشاره به گشایش خط کشتیرانی بین عمان و ایران گفت: روز یکشنبه در بندرعباس خط کشتیرانی مسافری بندرخصب عمان به بندرعباس ایران آغاز به کار کرد. در این مسیر ۷ کشتی با ظرفیت ۲۰۰ مسافر و ۴۰ خودرو تردد دارند و دیگر کشتی‌های این مسیر نیز ظرفیت حمل ۱۰۰ مسافر و ۲۴ کامیون را خواهند داشت. این مسیر برای افزایش ارتباط گردشگری میان دو کشور بسیار مهم است.
وزیر صنعت و تجارت عمان در ادامه صحبت‌های خود به شرکت‌های عمانی گوشزد کرد از فرصت ایجاد شده نهایت بهره را ببرند و تا حد امکان برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود را در ایران به سرانجام برسانند.
وی همچنین در ادامه گفت: عمان دو هدف را در برپایی این نمایشگاه دنبال می‌کند که هدف نخست تسهیل روند ثبت شرکت در ایران و شرکت در مناقصه‌های تجاری و صنعتی این کشور است که انتظار داریم از این پس این روندها بهبود پیدا کند و شرکت‌های عمانی بتوانند در ایران فعالیت بیشتری داشته باشند. هدف دوم تهیه مواد خام برای صنایع غذایی است زیرا عمان یک واردکننده مواد غذایی است. ایران ظرفیت‌های زیادی در زمینه مواد غذایی دارد و از آنجایی که مشرف به کشورهای حوزه خلیج‌فارس است می‌تواند مواد خام ما را به‌ویژه در صنعت غذایی تامین کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.