دیدار رییس اتاق بازرگانی ایران با سفیر سلطنت عمان در کرمان

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

دیدار رییس اتاق بازرگانی ایران با سفیر سلطنت عمان در کرمان

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در دیدار با سفیر عمان در ایران، با اشاره به شرایط نه چندان مطلوب کشورهای همسایه در سالهای اخیر، گفت: با توجه به روابط خوب و دیرینه ایران و عمان، فعالان اقتصادی این دو کشور می توانند با تاسیس شرکت های مشترک در بازسازی کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه، افغانستان و… همکاری داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، محسن جلال‌پور در این نشست که با حضور رییس اتاق مشترک ایران و عمان، جمعی ازمدیران اقتصادی دولت و اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان همراه بود با اشاره به اتفاقات رقم خورده در عرصه دیپلماسی کشور، گفت: فضای جدیدی در اقتصاد ایران ایجاد شده که فرصت خوبی برای انجام کارهای مشترک با سایر کشورها به ویژه کشورهای منطقه را به وجود آورده است.
رییس اتاق کرمان، بر استفاده صحیح از این فضا برای بازگشت اقتصاد کشور به ریل اصلی، تاکید کرد و افزود: دنیا با نگاه به فعالیت های دو سال گذشته ایران درمذاکرات، متوجه جدیت، اراده و برنامه ریزی منسجم این کشور شده است و نگاه جدیدی به این مرز و بوم و قدرت آن در منطقه دارد.
وی ادامه داد: در نگاه جدید، ایران کشوری است که حاکمیت آن تصمیم گرفته به گونه ای در اقتصاد و امور زیربنایی برنامه ریزی کند که به شبکه جهانی وصل شود و دیگرامکان تحریم و در انزوا قرار دادن این کشور وجود ندارد.
جلال پور به ظرفیت های کشور برای همکاری با عمان و بسیاری از کشورهای دیگر اشاره کرد و گفت: اینکه چرا تاکنون حجم مبادلات و فعالیت های اقتصادی مشترک ایران و عمان در حد مطلوب نبوده، نگاه و بررسی جدی می خواهد و امروز باید این مطلب را یک موضوع جدید بدانیم.
وی خاطرنشان کرد: در مسیر ارتباط و تعامل کشورها با ایران پس از فضای به وجود آمده، کشورهایی که در طول سال های گذشته سابقه حسنه و رابطه مطلوبی با ایرانداشته‌اند می توانند شرکای اصلی ایران برای آغاز سیاست جدید این کشور باشند.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان به ظرفیت ها و به ویژه نیروی انسانی و منابع غنی خدادادی کشور اشاره کرد و گفت: آنچه که به عنوانسیاست جدی ایران برای ارتباط با سایر کشورها مطرح است، می تواند فصل جدیدی از برقراری روابط اقتصادی بین ایران و عمان تعریف کند.
جلال پور، از تمایل فعالان اقتصادی ایران برای برقرای ارتباط و مراودات اقتصادی ویژه با عمان سخن گفت و خواستار انعکاس این موضوع به مسوولان این کشور شد و تصریح کرد: عمان می تواند نخستین کشوری باشد که بعد از رقم خوردن شرایط جدید، حضوری جدیتر از گذشته را در ایران تجربه کند.
وی تصریح کرد: ایران در فضای اقتصادی جدید، فعالیت های مشارکتی متعددی با دنیا و منطقه خواهد داشت که با توجه به سابقه خوب فعالیت شرکت های ایرانی وکرمانی در عمان و روابط حسنه دو کشور، می توانیم در پروژه های بزرگی مانند نفت و گاز، پتروشیمی، راه و حمل و نقل ریلی، صنعتی و معدنی اقدامات موثری انجام دهیم.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بیان کرد: مجموعه های بزرگی از ایران برای فعالیت هایی از جمله احداث خط ریلی مسقط- دبی و ایجادنیروگاههای هزار مگاواتی در کشور عمان ورود کرده اند که در سایر کشورهای منطقه نیز این سرمایه گذاری ها می تواند انجام شود.
جلال پور، برنامه ریزی و زمان مناسب را مهم ترین موضوع در سرمایه گذاری عنوان کرد و با بیان اینکه اتاق مشترک ایران و عمان یکی از فعالترین اتاق های کشوراست، ادامه داد: در دوره جدید فعالیت اتاق ایران، اتاق های مشترک کشورها، طرف اصلی مذاکرات با هیات های کشورهای مربوطه خواهند بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.