رئيس اتاق بازرگاني:‌ تجارت زيرزميني فضاي کسب و کار را بدتر مي‌کند

ارسال شده در تاریخ دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

رئيس اتاق بازرگاني با بيان اين که تجارت زيرزميني موجب بدتر شدن فضاي کسب و کار مي‌شود گفت:‌ در اين شرايط توليد رونق پيدا نکرده و هميشه کشور به يک سري کالاهاي وارداتي وابسته است. به گزارش ايسنا، محسن جلال‌پور رئيس اتاق بازرگاني در جلسه علني امروز مجلس اظهار کرد: هر نوع قاچاقي که به صورت غير قانوني در کشور رد و بدل مي‌شود اثر مستقيم و بسيار تخريبي در فضاي کسب و کار دارد و شرايط پيچيده‌تري را براي اين فضا ايجاد مي‌کند. وي افزود: از طرفي تجارت زير زميني باعث مي‌شود که فضاي کسب و کار به مراتب بدتر باشد و ما قاچاق کالا را بايد از سه جهت يعني عواملي که موجب آن مي‌شوند و آنچه در حال حاضر و در آينده باعث مي‌شود مورد بررسي قرار دهيم. رئيس اتاق بازرگاني تصريح کرد: رتبه‌ي ايران در فضاي کسب و کار در بخش تجارت فرامرزي رتبه‌ي 167 است و عاملي که قاچاق را تشديد مي‌کند همين رتبه است. ما بايد تلاش کنيم که رتبه‌مان را در فضاي کسب و کار بهبود بخشيم. البته قوانين فراوان و متنوعي در فضاي کسب و کار وجود دارد که خود عامل تشديد کننده محسوب مي‌شود. جلال‌پور ادامه داد:‌ نپرداختن به کيفيت در توليد کالا موجب مي‌شود تا کالاهاي ديگري که در کشور مطالبه کننده بيشتري دارد وارد کشور شود و از طرفي مجازات‌هايي هم که براي قاچاق وجود دارد نه آن چنان تشديدي و پيشگيري کننده است و متاسفانه نه آن چنان اعمال و اجرا مي‌شود.

وي با بيان اينکه عدم توجه به توليد و سرمايه گذاري موجب کاهش اشتغال و انگيزه سرمايه گذار است گفت: عملا با قاچاق درآمد دولت هم کم شده و همچنين کاهش حاکميت اقتصادي دولت وجود خواهد داشت و موجب گسترش پولشويي مي‌شود.

جلال‌پور تصريح کرد: در اين شرايط توليد رونق پيدا نمي‌کند و هميشه کشور به يک سري کالاهاي وارداتي وابسته است در نتيجه اقتصاد زير زميني افزايش داشته و توليد مختل مي‌شود.

 

روزنامه هدف و اقتصاد

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.