رشد ۴۷ درصدی صادرات صنایع معدنی ایران

ارسال شده در تاریخ دوشنبه، ۷ تیر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش ۴۷ درصدی صادرات صنایع معدنی ایران در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

محمد رضا مودودی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به صادرات محصولات معدنی ایران در سه ماهه نخست سال جاری، بیان کرد: در بخش صنایع معدنی یک میلیارد و ۱۸۸ میلیون دلار صادرات در سه ماهه نخست سال جاری داشته ایم که این اتفاق حاکی از محقق شدن ۱۰۴ درصد از برنامه های در نظر گرفته شده در صادران محصولات معدنی است.

وی ادامه داد: هرچند برنامه در نظر گرفته شده برای صادرات صنایع معدنی یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون دلار بود اما توانستیم یک میلیارد و ۱۸۸ میلیون دلار صادرات محصولات معدنی را در سه ماهه نخست سال جاری محقق کنیم که نکته جالب در این خصوص برآورده شدن بیش از صد در صدی برنامه های در نظر گرفته شده در بخش صادرات محصولات معدنی بود.

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام اینکه در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۴۷ درصدی در بخش صادرات صنایع معدنی هستیم، خاطر نشان کرد:دستیابی به این هدف نشان می دهد که اگر بتوانیم با سایر کشور های دنیا روابط خود را بهبود بخشیم دنیا به محصولات ایران نیاز دارد.

مودودی همچنین به صادرات بخشی از صنایع معدنی اشاره واعلام کرد: صادرات ورق فولاد ۵۷ درصد رشد داشته و صادرات شمش فولاد نیز از ۱۹ میلیون دلار به ۶۳ میلیون دلار رسیده که حاکی از رشد ۲۳۳ درصدی آن است. همچنین صادرات مس از ۱۲ میلیون دلار به ۱۶۹ میلیون دلار نسبت به مدت مشابه سال قبل رسیده که نشان دهنده رشد ۱۳۳۵ درصدی در مورد این محصول است.

وی با بیان اینکه رشد صادرات صنایع معدنی نوید بخش بوده و نشان می دهد که برجام به مروز زمان تاثیرگذار خواهد بود، گفت: به طور مثال مس از جمله محصولات معدنی تحریم شده بود و با لغو تحریم ها در خصوص آن به ۱۳۳۵ درصد رشد در صادرات این محصول معدنی رسیدیم. چنین رخدادهای موفقیت آمیزی از تاثیرات و نتایج برجام است چرا که روابط ایران با سایر کشورها بهبود یافته و فرصت های بسیار خوبی در اقتصاد ایجاد شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.