روابط بانکی ایران و عمان گسترش می یاید

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

تین نیوز | رئیس کل بانک مرکزی‌ گفت: امیدواریم همکاری ها مستحکم تر شود و‌ با رفع برخی موانع، ارتباطات بانکی دو کشور را تسهیل کنیم.

ولی اله سیف در دیدار با رئیس بانک مرکزی عمان و مدیرعامل بانک مسقط ضمن ابراز خوشحالی از سفر مقامات عمانی به ایران با بیان اینکه شرایط فعلی فرصت مناسبی برای گسترش همکاری هاست و با انتخاب بهترین شیوه حل مسائل سریعتر به نتیجه مطلوب خواهیم رسید‌ افزود: کشور عمان همکاری های مناسبی با ایران داشته است و بانک مرکزی ایران با تاکیدات رییس‌جمهور ماموریت دارد روابط بانکی دو کشور را توسعه و گسترش دهد، به همین منظور لازم است در جلسات مشترک به تفاهم های بشتری دست یابیم .

سیف ظرفیت های بانکی دو کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: بانکداری ایران و عمان را نباید صرفاً در خدمات بانکی بین دو کشور محدود کرد بلکه با استفاده از این ظرفیت ها می توان خدمات بانکی منطقه ای ارایه شود و‌ امیدواریم ضمن تفاهمات‌ دو کشور چشم انداز وسیع تری نیز مدنظر قرار گیرد.

رئیس کل بانک مرکزی با برشمردن توسعه روابط بانکی ‌بین المللی ایران از جمله کشورهای منطقه و اروپا تصریح کرد: با کشورهای متعدد منطقه ای و اروپایی مذاکرات و دیدارهای انجام شده است و خوشبختانه طبق ضوابط بین المللی به دستاوردهای مهم و بزرگی نائل شده ایم و امیدواریم بانک مرکزی عمان نیز در این جهت زمینه گسترش ارتباطات بانکی را به بهترین شکل فراهم کند.

سیف با استقبال از افتتاح شعب بانک های عمانی در ایران تاکید کرد: مایلیم روابط بانکی بین بانک های تجاری دو کشور از طریق ایجاد دفتر نمایندگی و یا شعب گسترش یابد.

در این نشست رییس کل بانک مرکزی عمان نیز ضمن ابراز خشنودی از سفر به ایران گفت: خوشبختانه این دیدارها در شرایط مناسب رفع تحریم ها در حال انجام است و طرفین با توجه به سابقه طولانی روابط تاریخی مصمم به گسترش روابط اقتصادی و بانکی بیش از پیش هستند.

«حمود بن سنگور آل زدجالی»‌ با اشاره به روابط بانکی ایران و عمان در گذشته خاطرنشان کرد: از اینکه کشور عمان‌ با کمک های خویش سهم کوچکی در تسهیل‌پشت سرگذاشتن شرایط سخت تحریم ها برای ایران ایفا کرده است بسیار خرسندیم و از روابط دو جانبه کاملاً استقبال می کنیم .

وی با ارایه پیشنهاد افتتاح شعب بانک های عمانی در ایران گفت: از جانب مقامات عالی رتبه‌عمانی‌ ماموریت داریم زمینه افتتاح شعب بانک های عمانی را در ایران فراهم کنیم و امیدواریم با مساعدت های طرف ایرانی زمینه این همکاری فراهم شود‌، ضمن آنکه بدون تردید برخی از بانک ها در‌اولین فرصت با مکاتبه درخواست خود را به بانک مرکزی ایران ارسال خواهند کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.