زیرساختهای لازم و مورد نیاز چابهار برای توسعه روابط عمان و ایران مناسب است

ارسال شده در تاریخ یکشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

زیرساختهای لازم و مورد نیاز چابهار برای توسعه روابط عمان و ایران مناسب است

چابهار- ایرنا- وزیر صنعت و تجارت عمان گفت: زیرساختهای لازم و مورد نیاز چابهار مناسب برای توسعه روابط همه جانبه دو کشور عمان و ایران است.

دکتر علی بن سعود السنیدی شنبه شب در حاشیه بازدید از توانمندیهای، بنادر، منطقه آزاد و زیرساختهای چابهار در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بازدید میدانی هیات اقتصادی و تجاری عمان از زیرساختهای این شهرستان عزم ما را برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف جدی تر کرده است و این سفر یک روزه در آینده ای نزدیک بسیار موثر برای توسعه روابط خواهد بود.
وی گفت: علاقه و رغبت مسئولان رده های مختلف ایرانی به ویژه استاندار سیستان و بلوچستان و مسئولان بنادر و دریانوردی ایران برای همکاریهای مشترک می تواند تاثیرات فراوانی برای ارتباط دریایی و ترانزیت و حمل نقل کالا بین دو کشور عمان و ایران داشته باشد.
وزیر صنعت و تجارت عمان که سرپرست هیات 50 نفری فعالان تجاری و اقتصادی این کشور بود، افزود: بندر راهبردی چابهار موثر برای فعالیت سرمایه گذاری برای کشور عمان است.
سعود السنیدی ادامه داد: کشور عمان دارای سه بندر اصلی است و اشراف به دریای عمان را دارد و می تواند به آبادانی یکدیگر کمک کند.
دکتر علی بن سعود السنیدی وزیر صنعت و تجارت و احمدبن محمد الفطیسی وزیر حمل و نقل عمان به همراه 50 نفر از فعالان اقتصادی این کشور ظهر روز گذشته با یک فروند کشتی هرمز وارد بندر چابهار شدند و مورد استقبال علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، محمد سعید نژاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، حامد علی مبارکی مدیرعامل منطقه آزاد و احمد علی موهبتی فرماندار چابهار قرار گرفتند.
این هیات تجاری و اقتصادی برای نخستین بار با هدف ارتقاء توسعه مناسبات تجاری دو کشور ایران و عمان به بندر چابهار سفر کرده است و از طرح توسعه بنادر، شهرک پتروشیمی مکران، ظرفیت ها و توانمندی های بندر و منطقه آزاد این شهرستان دیدن کردند.
چابهار در 700 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان (مکران) واقع شده و تنها بندر اقیانوسی خارج از تنگه هرمز جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.