سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری عمان برای ایجاد مرکز تجاری در ایران

ارسال شده در تاریخ دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری عمان برای ایجاد مرکز تجاری در ایران

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان با اشاره به مشارکت عمان برای ایجاد پایانه صادراتی حدفاصل کرمان و هرمزگان گفت: یک شرکت عمانی در حال ایجاد مرکز تجاری با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری در کرمان است.

محسن ضرابی در گفت‌وگو با خبرنگار بخش بازرگانی خبرگزاری تسنیم، در خصوص توسعه روابط دو کشور از طریق بندر آزاد صحار اظهار کرد: این بندر می‌تواند پایگاه مناسبی برای دسترسی ایران به بازار سایر کشورها از جمله کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس باشد که اکنون ارتباط ایران با آنها قطع یا کم است.

وی افزود: این کشور روابط سیاسی و اقتصادی خود را با ایران در سالهای گذشته حتی در زمان تحریم و جنگ با ایران قطع نکرده و در مذاکرات ایران با 1+5 به ما کمک کرده است و در شرایط پساتحریم نیز زمینه توسعه همکاری با این کشور وجود دارد.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان ادامه داد: عمان می‌تواند کالاهای ما را از طریق بندر صحار به سایر کشورها صادر کند که این موضوع علاوه بر اینکه بازار جدیدی به روی ایران فراهم می‌کند زمینه توسعه کار صنایع و تولید کنندگان داخلی را فراهم می‌کند.

ضرابی تصریح کرد: کشورهای بحرین، قطر، عربستان و کویت بازارهای جدیدی خواهند بود که ایران می‌تواند از طریق بندر صحار و همکاری با عمان به آنها دسترسی پیدا کند که در حال حاضر صادرات به این کشورها نداریم.

وی همچنین گفت:‌ ایران به کشورهای آفریقایی نیز برای صادرات محصولات خود دسترسی دارد اما این کشور با توجه به ارتباطات خاص خود امکان توسعه این روابط را برای ایران فراهم می‌کند.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان در ادامه سخنان خود با اشاره به امضای توافقنامه عشق‌آباد برای ایجاد کریدور میان کشورهای ایران، پاکستان، عمان و ازبکستان گفت: ایران و عمان می‌توانند از طریق چهاربهار به صحار زمینه تردد کالاها از شرق به غرب و از غرب به شرق را فراهم آورند و در واقع زنجیره‌ای از این کریدور باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.