سفر هیئت تجاری استان شمالی الشرقیه کشور سلطنتی عمان به ایران

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

سفر هیئت تجاری استان شمالی الشرقیه کشور سلطنتی عمان به ایران

طی جلسه ای که روز گذشته در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران فی مابین هیأت رئیسه اتاق مشترک ایران و عمان , هیأت تجار استان شمالی الشرقیه به سرپرستی رئیس اتاق بازرگانی ابراء برگزار گردید، محسن ضرابی، رئیس اتاق مشترک ضمن خوشامدگویی به این هیأت خاطر نشان نمود دیدگاه اعضاء اتاق مشترک به عمان نگاه به بازار عمان و همچنین به بازارهای کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و کشورهای آفریقایی از طریق عمان است.
ایشان ضمن تشکر از دولت کشور سلطنتی عمان خصوصا شخص سلطان قابوس که در زمان تحریم ها به ایران کمک نموده و همچنین در توافق هسته ای جمهوری اسلامی ایران و 1+5 و رفع تحریم ها نقش اساسی داشتند، اعلام کرد: همانطور که ملت و دولت کشور عمان کمک های ملت ایران را در سالیان قبل فراموش نکردند قطعاً ملت ایران هم کمک های ملت و دولت عمان را در این دوران فراموش نخواهند کرد.
ضرابی با اشاره به توافق هسته ای انجام شده و رفع تحریم ها در آینده نزدیک اعلام نمود که هیأت های تجاری از کشور های مختلف خصوصاً کشورهای غربی به ایران سفر نموده اند و تمایل دارند در ایران سرمایه گذاری نمایند ولی قطعاً کشورهایی که در دوران سخت تحریم به مردم ما کمک کردند در اولویت قرار دارند.
ایشان با اشاره به این موضوع که کشور سلطنتی عمان از محدود کشورهایی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در کنار ملت ایران بوده و همیشه روابط سیاسی ایران و عمان در تمام دوران ها در عالی ترین سطح خود قرار داشته است و لذا پس از تحریم شرکت های عمانی در اولویت اول تجارت و سرمایه گذاری با ما قرار دارند.
ایشان از بازرگانان و سرمایه گذاران عمانی خواست که به صورت جدی حضور یابند و اعلام کرد که قطعاً در صورت عدم حضور جدی، روند تجارت و سرمایه گذاری راه خود را ادامه خواهد داد و تجار و سرمایه گذاران کشورهای دیگر علیرغم میل باطنی ما از این فرصت استفاده نموده و جایگزین خواهند شد.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان اجرایی شدن توافق نامه عشق آباد و کریدور شرق و غرب جهت ترانزیت کالای شرق و غرب از طریق ایران و عمان را برای دو کشور ایران و عمان بسیار با اهمیت دانسته و خواستار حضور فعال بخش خصوصی در کشور در اینمورد شد و اعلام نمود این موضوع در آخرین جلسه ای که با آقای الکیومی ریاست اتاق بازرگانی عمان داشته اند در اولویت اول دو اتاق قرار گرفته است وی اضافه نمود که اجرایی شدن توافق نامه عشق آباد نیاز به حضور جدی بخش خصوصی دو کشور دارد.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران وعمان امکان همکاری بیشتر دو کشور را با توجه به پتانسیل بالای کشورهای ایرانی در حوزه سرمایه گذاری و همچنین توانمندی شرکت های ایرانی در حوزه خدمات فنی و مهندسی فراهم دانسته و همینطور با توجه به پتانسیل پزشکی کشورمان بحث گردشگری سلامت را بسیار خوب ارزیابی کرد. وی در پایان ضمن تشکر از آقای الکیومی ریاست اتاق بازرگانی عمان، آقای البروانی سفیر عمان در ایران و آقای سیبوی سفیر ایران در عمان به جهت پیگیری مسائل و تلاش جدی در جهت حل موانع اقتصادی بین دو کشور تقدیر و تشکر کرد و از دولت ایران و عمان درخواست نمود که به اتاق های بازرگانی دو کشور در جهت رفع موانع اقتصادی کمک نمایند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.