شرایط اقتصادی مطلوب 95 در ایران از زبان جهانگیری

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

روز نو : به گزارش روز نو، جهانگیری با تاکید بر اینکه ثبات موجود در اقتصاد کشور نشان از همدلی میان دولت و ملت دارد تاکید کرد: فرصت هایی که سرمایه های اجتماعی در اختیار دولت قرار می‌دهند بیش از ده برابر سرمایه های مالی دارای ارزش است و به همین میزان نیز آرامش را به کشور باز می گردانند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برنامه ریزی های خوب و دقیقی برای سال 95 انجام شده است ، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی های خوبی که برای سال آینده انجام شده است ، ان شاء الله در این سال شرایط خوبی برای اقتصاد کشور رقم خواهد خورد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از خط متروی فرودگاه مهرآباد به جمع بندی عملکرد و مجموعه اقدامات دولت در سال 94 پرداخت و خاطرنشان کرد: انصافا همانطور که در ابتدای امسال از سوی مقام معظم رهبری سال 94 به عنوان سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری شد، همه در ایجاد این فضا کمک کردند و در شرایطی که دولت در شرایط اقتصادی بسیار سختی قرار داشت و به جهت منابع درآمدی به دلیل افت قیمت نفت با مشکلاتی مواجه بود، توانست به بسیاری از اهداف خود دست یابد.

وی اظهار کرد: در ابتدای کار دولت یازدهم بنا را براین گذاشتیم تا با وضع قوانین و برنامه‌های دقیق عملی و روشن مسیر حرکت کشور را به مسیر واقعی بازگردانیم. در همین راستا معتقد بودیم که در سیاست خارجی باید مسأله پرونده هسته‌ای کشور را به سرانجام برسانیم و با دنیا وارد تعامل شویم.

وی ادامه داد: هم‌چنین در بخش اقتصاد نیز به دنبال ایجاد آرامش و ثبات در بازار و حاکم شدن شرایطی بودیم که در آن شاخص های اقتصادی قابل پیش‌بینی باشند. در همین راستا در برنامه‌های خود کاهش نرخ تورم و افزایش رشد اقتصادی را قرار دادیم و به لطف خدا توانستیم با وجود اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی که در سال 94 به وقوع پیوست به ویژه کاهش قیمت نفت بخش قابل توجهی از برنامه‌هایی که در ابتدای دولت پیش‌بینی کرده بودیم را اجرایی کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وضعیت کشورهای همسایه در پی کاهش شدید قیمت نفت گفت:‌ برخی از کشورهای همسایه به دلیل کاهش قیمت نفت 70 تا 80 درصد از ارزش پول ملی‌شان طی یک سال اخیر کاهش یافت، اما در ایران به دلیل امیدواری مردم نسبت به آینده کشور و اعتماد آن‌ها به سیاست‌های وضع شده و عملکرد مدیران، مردم از هرگونه حرکت شتابزده اقتصادی خودداری کردند و این موضوع باعث ایجاد ثبات در اقتصاد کشور شد.

وی ادامه داد: اگر چنین رفتاری از مردم دیده نمی‌شد در شرایطی که در سالهای 90 و 91 شاهد افزایش صد در صدی قیمت ارز در یک سال بودیم امسال با حداکثر کمتر از 5 درصد افزایش قیمت ارز مواجه نبودیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه ثبات موجود در اقتصاد کشور نشان از همدلی میان دولت و ملت دارد تاکید کرد: فرصت هایی که سرمایه های اجتماعی در اختیار دولت قرار می‌دهند بیش از ده برابر سرمایه های مالی دارای ارزش است و به همین میزان نیز آرامش را به کشور باز می گردانند.

جهانگیری با اشاره به حضور و مشارکت پرشور مردم در انتخابات هفت اسفند گفت:‌ مردم در این انتخابات سرمایه اجتماعی جدیدی برای دولت فراهم کردند. آن‌ها حرف خود را به کرسی نشاندند و احساس کردند که باید در تصمیم گیری های کشور نقش داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برای سال 95 برنامه ریزی های خوبی انجام شده است، خاطر نشان کرد: در سال آینده با برنامه‌های ریزی‌های انجام شده مصمم هستیم که به لطف خدا شرایط خوبی برای اقتصاد کشور رقم بزنیم. در این سال حتما شاهد رشد سرمایه‌گذاری‌ها و توسعه تولید و در نتیجه آن‌ها ایجاد اشتغال برای کشور خواهیم بود.

جهانگیری با اشاره به افزایش میزان تولید نفت در سال آینده خاطر نشان کرد: غرب هیچ‌گاه فکر نمی کرد که ایران توانایی افزایش ظرفیت های تولید نفت خود پس از تحریم‌ها را داشته باشد اما بر اساس گزارشی که امروز صبح وزیر نفت ارائه کرده است در نخستین ماه تحریم‌ها یعنی در بهمن ماه امسال میزان تولید نفت و میعانات گازی از یک میلیون بشکه در روز به یک میلیون و 700 هزار بشکه افزایش پیدا کرده است و بر اساس گفته وزیر نفت میزان فروش نفت و میعانات گازی مان در اسفندماه به بالای یک میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه چنین ظرفیتی در بخش های مختلف کشور نیز وجود دارد به فعالیت‌های عمرانی انجام شده در تهران در زمینه حفر تونل و توسعه مترو اشاره و اظهار کرد: مجموعه تونل‌ها و ایستگاه‌های مترو که مورد بهره‌برداری قرار گرفته اند، بیش از آنچه موجبات خوشحالی به جهت افزایش میزان رفاه مردم را فراهم کند ، باعث ایجاد احساس افتخار می‌شود که توانسته‌ایم چنین توانمندی را در کشور ایجاد کنیم که قادر است فعالیت‌های ارزنده و گسترده ای انجام دهد.

 

Aria Mas٬ Aria Mas Company٬ Aria Mas Trading٬ AriaMas٬ AriaMas Company٬ AriaMas Trading Company٬ Commercial٬ Construction٬ Export٬ Export and Import٬ Iran Oman Transit٬ Import٬ Iran٬ Iran Oman٬ Oman٬ Oman Brand Complex٬ Trade٬ Trading٬ Transit٬ آریا مس٬ آریامس٬ اتاق ایران عمان٬ اتاق بازرگانی٬ اتاق بازرگانی ایران٬ اتاق بازرگانی شیراز٬ اتاق بازرگانی عمان٬ اخبار٬ اخبار اقتصادی٬ اخبار ایران عمان٬ اخبار بازرگانی٬ اخبار تجارت٬ اخبار عمان٬ انرژی خورشیدی٬ ایران٬ ایران عمان٬ بازرگانی٬ بازرگانی آریا مس٬ ترانزیت٬ ترانزیت ایران عمان٬ ترانزیت تخصصی کالا٬ ترخیص کالا٬ حمل و نقل٬ شرکت آریا مس٬ شرکت آریامس٬ شرکت بازرگانی آریامس٬ صادرات٬ صادرات و واردات٬ صنعت ساختمان٬ عمان٬ عمان برند کامپلکس٬ واردات,تجارت با عمان, کشور عمان, اقتصاد عمان, صادرات, صادرات به عمان, حمل, حمل و نقل بین المللی, بین المللی, عمانی, صنعت عمان, تولید عمان, وضعیت عمان, ثبت شرکت, ثبت در عمان تجارت,

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.