شرایط خدمات بانکی دو کشور عمان و ایران

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

شرایط خدمات بانکی دو کشور عمان و ایران

با توجه به استقرار شعبه بانک ملی در مسقط، صدور انواع ضمانتنامه وضمانتنامه متقابل ارزی، بنا به درخواست شرکت های معتبر و واجد شرایط ایرانی در حوزه صادرات خدمات فنی ومهندسی به کشور عمان با رعایت مفاد آیین نامه اجرایی حمایت از صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی مصوب هیات وزیران امکانپذیر است. در همین ارتباط و به منظور تسهیل و توسعه حجم صادرات ، ضمانتنامه های ارزی مورد بحث، پس از اخذ مجوزهای لازم در قبال اخذ 2درصد وجه نقد و 98 درصد سفته نسبت به ارزش مبلغ ضمانتنامه و با احتساب نرخ کارمزد نیم درصد، صادر می شود.
امکان خرید ارز حاصل از فروش کالا وصادرات خدمات فنی ومهندسی توسط بانک ملی ایران وهمچنین شرکت صرافی ملی ایران با نرخ توافقی خریدار وفروشنده برمبنای نرخ روز بازار آزاد وجود دارد. همچنین در حال حاضر امکان دریافت ارز حاصل از صادرات در شعبه مسقط این بانک میسر است؛ هرچند پرداخت آن به صورت نقدی در ایران، تابع قانون مبارزه با پولشویی است.
با توجه به تامین و تخصیص ریال عمان توسط بانک مرکزی ایران، گشایش اعتبار اسنادی به درخواست وارد کنندگان ایرانی از کشور عمان ، صدوراعتباراسنادی از طریق شعبه مسقط بانک ملی میسر می باشد.
امکان صدور ضمانتنامه شرکت در مناقصه یا مزایده به طور مستقیم وغیر مستقیم از طریق شعبه مسقط بانک ملی بنا به درخواست متقاضیان عمانی میسر است.
انتقال و خرید ریال عمان به منظور سرمایه گذاری در ایران تابع قوانین مربوط به سرمایه گذاری است.
انتقال و فروش ریال عمان با تقاضای شرکت های وارد کننده ایرانی و از طریق شرکت صرافی ملی ایران امکانپذیر است.
اتاق بازرگانی ایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.