شروع به کار خط کشتیرانی تفریحی قشم-خصب

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

شروع به کار خط کشتیرانی تفریحی قشم-خصب

🔶آغاز به کار خط کشتیرانی تفریحی قشم-خصب از اول اسفند🔶

نخستین خط کشتیرانی تفریحی در مسیر قشم – خصب اول اسفند با یک فروند شناور با ظرفیت حمل 120 نفر مسافر و 20 خودرو به طور رسمی آغاز به کار می کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما معاون فرهنگی،اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت : از اول اسفند ماه نخستین خط کشتیرانی تفریحی در مسیر خصب- قشم و بالعکس به بهره برداری خواهد رسید.

مسعود کرباسچی اظهار داشت: در جلسه اخیری که هفته گذشته درعمان برگزار شد، مقرر شد این خط کشتیرانی از اول اسفند ماه فعالیت رسمی خود را آغاز کند.

شناوری که قرار است در این مسیر حرکت کند به سرمایه گذار بخش خصوصی ازعمان تعلق دارد.

وی در ادامه یادآور شد: همچنین این شناور ظرفیت حمل 20 خودرو را نیز خواهد داشت که این امر امکان استفاده تعداد بیشتر گردشگران از این شناور را فراهم می کند.

کرباسچی همچنین اظهار کرد: این شناور تفریحی بین المللی در مدت یک ساعت مسافت مسیر قشم به خصب را طی خواهد کرد و با بهره برداری از این خط کشتیرانی تفریحی، فعالیت این خط به سه روز در هفته محدود خواهد شد.

وی گفت : با فعالیت این خط کشتیرانی به احتمال زیاد در آینده ای نه چندان دور برنامه ریزی خواهد شد که این خط کشتیرانی به صورت روزانه در مسیر خصب- قشم فعالیت داشته باشد.

همچنین درسالهای آینده در صورت لزوم و متناسب با درخواست گردشگران، تعداد شناورهای فعال در این مسیر افزایش خواهد یافت.

کرباسچی یادآور شد: از آنجا که هر مسافر خارجی می تواند به مدت 14 روز در جزیره قشم بدون ویزا اقامت داشته باشد، لذا راه اندازی این خط کشتیرانی در مسیر عمان به قشم این زمینه را فراهم می کند که شاهد افزایش حضور گردشگران خارجی در جزیره قشم باشیم.

همچنین گردشگران اروپایی که به عمان سفر می کنند این امکان را خواهند داشت که از طریق این خط کشتیرانی به جزیره قشم سفر کنند.

به گفته این مقام مسئول در سازمان منطقه آزاد قشم، ورود گردشگران خارجی به جزیره قشم از طریق خط کشتیرانی تفریحی باعث تحولی عظیم در صنعت گردشگری جزیره قشم خواهد شد.

وی اظهار داشت: گردشگران خارجی که از طریق این خط دریایی به جزیره قشم وارد می شوند با برگزاری تورهای ویژه گردشگری در جزیره قشم به گشت خواهند پرداخت.

بازدید از جنگل های دریایی حرا، سایت های ژئوپارک قشم، جزایر ناز، غار نمکدان ، قلعه پرتغالی ها و بسیاری دیگر جاذبه های طبیعی و تاریخی جزیره قشم در قالب تورهای سفر به قشم گنجانده خواهد شد.

معاون فرهنگی،اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: از سوی دیگر استفاده از باشگاه های دریایی و دریافت خدماتی نظیر غواصی، جت اسکی و قایق سواری به گردشگران ورودی به جزیره قشم ارائه خواهد شد.

کرباسچی همچنین گفت : به این ترتیب از اول اسفند ماه با آغاز به کار این خط کشتیرانی شاهد تحولی بزرگ در گردشگری دریایی خلیج فارس در محدوده آبهای قشم خواهیم بود.

وی یادآور شد: ازسوی دیگر با راه اندازی این خط کشتیرانی این امکان برای گردشگران ایرانی فراهم می شود تا به راحتی از طریق جزیره قشم به کشور عمان سفر کنند و با جاذبه های گردشگری و طبیعی حاشیه جنوبی خلیج فارس نیز آشنا شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.