شروع فعالیت های غیرنفتی عمان

ارسال شده در تاریخ سه شنبه، ۱ تیر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

شروع فعالیت های غیرنفتی عمان

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم و به نقل از خبرگزاری رسمی عمان،در بیانیه وزارت مالی این کشور که دیروز 30 خرداد ماه منتشر شده ، آمده است : در چارچوب اقدامات ریاضت اقتصادی که دولت درنتیجه کاهش قیمت نفت، اتخاذ کرده است، پاداش های سالیانه وزیران و معاونان آنها قطع می شود.
وزارت مالی عمان در ادامه آورده است: همه تلاش خود را برای فعال سازی درآمدهای غیر نفتی به کار خواهد گرفت تا کسری درآمدهای نفتی که در نتیجه کاهش شدید نفت شکل گرفته است،‌ جبران شود و اقدامات جدی را برای کاهش وابستگی این کشور به نفت به عنوان منبع اصلی درآمد اعمال خواهد کرد.
یک منبع آگاه دولتی نیز گفته است که این تصمیم گیری در چارچوب آن صورت گرفته است که دولت عمان قصد دارد در سایه اوضاع اقتصادی که کشور تجربه می کند، کاهش پاداش ها را از مسئولان خود آغاز کند.
وزارت مالی عمان دو روز پیش (29 خردادماه) نیز اعلام کرد که از فروش اوراق قرضه بین المللی توانسته است حدود دو میلیارد و 500 میلیون دلار منتفع شود.
این وزارت خانه تاکید کرد: این اوراق بهادار به منظور کاهش کسری بودجه امسال این کشور که در پی کاهش شدید نفت رخ داده، عرضه شده است.
عمان با توجه به کاهش شدید نفت خام، دارای کسری بودجه هشت میلیارد و 600میلیون دلاری در بودجه خود است که این رقم در سال گذشته میلادی حدود 11 میلیارد و 700 میلیون دلار بوده است.
عمانی های برای کاهش هزینه ها و افزایش درآمد دولت، دست به اقداماتی از جمله کاهش یارانه سوخت و برق نیز زده اند.
عمان کشوری واقع در جنوب ایران و یکی از اعضای شورای همکاری خلیج فارس به عنوان کشور غیر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به شمار می رود که روزانه حدود یک میلیون نفت تولید می کند.

 

Aria Mas٬ Aria Mas Company٬ Aria Mas Trading٬ AriaMas٬ AriaMas Company٬ AriaMas Trading Company٬ Commercial٬ Construction٬ Export٬ Export and Import٬ Iran Oman Transit٬ Import٬ Iran٬ Iran Oman٬ Oman٬ Oman Brand Complex٬ Trade٬ Trading٬ Transit٬ آریا مس٬ آریامس٬ اتاق ایران عمان٬ اتاق بازرگانی٬ اتاق بازرگانی ایران٬ اتاق بازرگانی شیراز٬ اتاق بازرگانی عمان٬ اخبار٬ اخبار اقتصادی٬ اخبار ایران عمان٬ اخبار بازرگانی٬ اخبار تجارت٬ اخبار عمان٬ انرژی خورشیدی٬ ایران٬ ایران عمان٬ بازرگانی٬ بازرگانی آریا مس٬ ترانزیت٬ ترانزیت ایران عمان٬ ترانزیت تخصصی کالا٬ ترخیص کالا٬ حمل و نقل٬ شرکت آریا مس٬ شرکت آریامس٬ شرکت بازرگانی آریامس٬ صادرات٬ صادرات و واردات٬ صنعت ساختمان٬ عمان٬ عمان برند کامپلکس٬ واردات,تجارت با عمان, کشور عمان, اقتصاد عمان, صادرات, صادرات به عمان, حمل, حمل و نقل ،تقویم تقویم نمایشگاه عمان, نمایشگاه عمان, المللی, بین المللی, عمانی, صنعت عمان, تولید عمان, وضعیت عمان, ثبت شرکت, ثبت در عمان تجارت, صادرات عمان, حمل عمان

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.