شورای تحقیقات عمان، میزبان هیئتی از نمایندگان سرمایه گذاران ایرانی

ارسال شده در تاریخ یکشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

شورای تحقیقات عمان، میزبان هیئتی از نمایندگان سرمایه گذاران ایرانی

پارک نو آوری مسقط، که یکی از ابتکارات شورای تحقیقات عمان است، میزبان هیئتی از نمایندگان سرمایه گذاران ایرانی در زمینه فعالیت های مختلف تحقیق و توسعه بود.

به گزارش پانا پارک نو آوری مسقط، که یکی از ابتکارات شورای تحقیقات عمان است، میزبان هیئتی از نمایندگان سرمایه گذاران ایرانی در زمینه فعالیت های مختلف تحقیق و توسعه بود.
نخستین روز این سفر با سخنرانی دکتر عبدالباقی بن علی الخبوری، رئیس پارک های علمی شورای تحقیقات عمان آغاز شد.
وی در این سخنرانی بر اهمیت پارک های علم فن آوری، تسهیلات پارک نوآوری مسقط و فرصت های سرمایه گذاری در 4 حوزه کلیدی انرژی، علوم درمانی، غذا و بیوتکنولوژی، آب و محیط زیست تاکید کرد.
الخبوری در سخنان خود بر فرصت های سرمایه گذاری موجود در پارک نوآوری مسقط تمرکز کرد و به توضیح این مسئله پرداخت که چگونه می توان همکاری های سرمایه گذاری و اقتصادی بین ایران و عمان را محقق ساخت.
فیصل بن علی الهینائی، رئیس اداره گسترش و سرمایه گذاری های صنعتی عمان نیز درباره فرصت های سرمایه گذاری در عمان و مزایا و عناصر محیط کار این کشور سخنانی را بیان کرد.
در این سفر، محمد جواد امیدی، معاون توسعه فن آوری شهرک علم و فن آوری اصفهان در این باره که چگونه می توان پل هایی برای همکاری و ایجاد کانال های مشترک بین ایران و عمان ایجاد کرد، سخنانی را مطرح کرد. وی همچنین بر اهمیت بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان از طریق پارک نوآوری مسقط تاکید کرد.
در این نشست همچنین پیشنهادات ویژه ای از سوی شرکت های ایرانی درباره حوزه هایی که علاقمند به سرمایه گذاری در آنها هستند ارائه شد و صرفه اقتصادی و طرح های آینده و پتانسیل های موجود در این زمینه تبیین گردید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.