شوق بیشتر شرکت‌های اروپایی برای ورود به ایران پس از قطعنامه سازمان ملل/ فرانسه و اسپانیا در راه هستند

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

شوق بیشتر شرکت‌های اروپایی برای ورود به ایران پس از قطعنامه سازمان ملل/ فرانسه و اسپانیا در راه هستند

گاردین نوشت که با تصویب قطعنامه اخیر سازمان ملل، شرکت‌های اروپایی در حال حرکت به سوی ایران برای جا افتادن در بازار داخل هستند،‌ در جدیدترین برنامه قرار است هیأت‌های اقتصادی فرانسه و اسپانیا به ایران بیایند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس ، طی روزهای گذشته، رویدادهای مرتبط با ایران تغییرات قابل توجهی را در سطح بازارهای بین المللی ایجاد کرده است.

توافق ایران و گروه 5+1 معادلات بازارهای جهانی را به خصوص در بازار نفت بهم ریخت و قیمت این حامل انرژی را به شدت کاهش داد.

طی روز گذشته نیز شورای امنیت سازمان ملل طی قطعنامه ای تحریم های قبلی اعمال شده علیه ایران را تعلیق کرد و همین امر عزم شرکت های خارجی را برای ورود به ایران جزم تر کرد.

بنا به گزارش گاردین، در حال حاضر شرکت های مختلفی از سراسر جهان در حال آماده سازی خود برای ورود به ایران هستند تا بتوانند پیش از دیگر کشورها در بازار کشور جا باز کنند.

بر اساس این گزارش طی ماه های گذشته، شرکت های خارجی بسیاری به ایران سفر کرده و شرایط را برای ورود به کشور بررسی کرده اند که سهم بالایی از این شرکت ها را شرکت های اروپایی تشکیل می دهند.

بنا به گفته مدیر یکی از شرکت ها در ایران، تا کنون بسیاری از شرکت های اروپایی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی، انگلیس، آلمان، و ایتالیا برای ورود به ایران شرایط بازار را ارزیابی کرده اند.

این گزارش می افزاید ، حتی برخی شرکت های آمریکایی نیز خواهان ورود به ایران هستند.

طی روزهای گذشته یک هیئت بزرگ سیاسی، اقتصادی و صنعتی از آلمان به سرپرستی وزیر اقتصاد این کشور وارد ایران شده اند و در حال مذاکره با مقامات ایرانی برای بازسازی روابط اقتصادی گذشته و افزایش مبادلات تجاری دو کشور به حدود 10 میلیارد دلار سالانه هستند.

از سوی دیگر بر اساس گزارشات، پس از سفر هیئت آلمانی، هیئت هایی از اسپانیا و فرانسه نیز به همین منظور به تهران خواهند آمد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.