شیوه نامه صادرات کالاهای سرمایه‌ای مکشوفه قاچاق در شیراز

ارسال شده در تاریخ شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

شیوه نامه صادرات کالاهای سرمایه‌ای مکشوفه قاچاق در شیراز

صبح پنجشنبه معاون وزیر اقتصاد و دارایی و مدیر عامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در شیراز با جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی شیراز دیدار کرد .

به گزارش ایلنا،در این دیدار امین دلیری مدیرعامل این سازمان بر جنبه های زیان بار قاچاق و مشکلات فراوانی که برای اقتصاد کشور و بویژه تولید به همراه دارد اشاره کرد . وی با اشاره به طرح ساماندهی و شناسنامه دار کردن انبارهای کشورکه در حال حاضر در دو استان بصورت پایلوت در حال اجراست بر ضرورت شفاف سازی فعالیتهای تجاری و حمایت از تجارت قانونی تاکید کرد .

در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی شیراز با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید ملی , بهترین روش مبارزه با پدیده شوم قاچاق را حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی دانست . وی ضرورت ارتقا سطح کیفی و کاهش قیمت تمام شده کالای تولیدی را از مهمترین ارکان ارتقای رقابت پذیری کالای ایرانی در مقابل قاچاق دانست .

رازقی بااشاره بر ضرورت انهدام کالاهای قاچاق سلامت محور بر ضرورت حفظ اموال بیت المال نیز تاکید کرد .رازقی گفت زمانی که کالاهای سرمایه ای مکشوفه قاچاق  پس از طی مراحل قضایی در ر سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی قرار میگیرد در حقیقت بیت المال محاسبه شده و بنا بر این حفظ و حراست و تلاش در جهت استفاده مطلوب را بسیار با اهمیت خواند.

جمال رازقی با اعلام اتاق بازرگانی شیراز برای تهیه طرح صادرات و تدوین شیوه نامه صادرات کالاهای تملیکی گفت اینکه کالاهای مکشوفه قاچاق اجازه حضور در بازار داخل را نیابند بسیار با اهمیت است لیکن در هرصورت برای کالای سرمایه ای مکشوفه قاچاق ارز مملکت هزینه شده و بایستی در جهت باز گرداندن ارز مملکت به بیت المال تلاش کرد.

وی گفت در صورت فراهم شدن امکان صادرات مجدد کالاهای سرمایه ای تملیکی ، تجار و بازرگانان کشور همه تلاش خود را برای ارزآوری و صادرات کالاهای مذکور به کار خواهند بست .

در خاتمه این دیدار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی موافقت خود را برای تهیه مطالعه مشترک شیوه نامه و طرح صادرات کالاهای مکشوفه قاچاق اعلام داشت .

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.