صادرات محصولات پتروشیمی 94به 19 میلیون تن می رسد

ارسال شده در تاریخ دوشنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به تولید بیش از 46 میلیون تن محصولات پتروشیمی در سال گذشته گفت: حدود 19 میلیون تن از این محصولات صادر شده است.

علیمحمد بساق زاده در گفتگو با خبرنگار شانا با اشاره به تلاشهای صورت گرفته برای تأمین خوراک واحدهای پتروشیمی در سال 94 اظهار کرد: سال گذشته بیش از 46 میلیون تن محصول در مجتمعهای پتروشیمی کشور تولید شد که نسبت به سال 93 حدود 2.5 میلیون تن افزایش داشته است.

وی با اشاره به این که تولید محصولات پتروشیمی در سال 93 با 76 درصد ظرفیت اسمی انجام شده بود، افزود: 46 میلیون تن محصول تولیدی در سال گذشته با 80 درصد ظرفیت اسمی مجتمعهای تولیدی پتروشیمی صورت گرفته است که 4 درصد رشد را نشان می دهد.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ارزش فروش داخلی و صادراتی محصولات پتروشیمی را در سال گذشته در مجموع 23 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: میزان فروش داخلی محصولات پتروشیمی حدود 14 میلیون تن به ارزش بیش از 241 هزار میلیارد ریال و میزان صادرات نیز حدود 19 میلیون تن به ارزش حدود 9.5 میلیارد دلار است.

به گزارش شانا، میزان گاز طبیعی مصرفی (خوراک و سوخت) مجتمعهای پتروشیمی کشور در سال 93 حدود 43.7 میلیون مترمکعب در روز بوده که در پایان سال 94 این رقم به مرز 45.8 میلیون مترمکعب در روز بالغ شده است.

همچنین میزان اتان مصرفی واحدها از منابع بالادستی در پایان 93 به 1.474 میلیون تن رسیده بود که این رقم در انتهای سال 94 به 1.525 میلیون تن بالغ شد.

براساس این گزارش، در سال 93، پنج میلیون و 239 هزار تن میعانات گازی در مجتمعهای پتروشیمی مصرف شده بود که این رقم پارسال به 5.382 میلیون تن رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.