صادرات هزار راس دام از تایباد به عمان

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ در تازه ترین خبرها | 0 دیدگاه

صادرات هزار راس دام از تایباد به عمان

مشهد- ایرنا- رئیس اداره دامپزشکی تایباد گفت: برای نخستین بار هزار راس دام سبک از نوع بز از این شهرستان به مقصد کشور عمان صادر شد.

محمد علی کامل روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش ریالی این محموله صادراتی را چهار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این شهرستان با داشتن بیش از 270هزار راس دام سبک و 6هزار راس دام سنگین با تولید سالانه بیش از 80 تن گوشت قرمز یکی از شهرستان های موفق استان خراسان رضوی در این زمینه می باشد.
وی به صدور دام سنگین به کشور افغانستان اشاره کرد و گفت: صادرات دام سنگین به این کشور بعد از وقفه چند ماهه از آذر ماه سال گذشته از سر گرفته شد و با توجه به مذاکراتی که با طرف افغانستانی داشتیم پس از انجام آزمایشات و موارد بهداشتی دست کم هفته ای 50 راس گاو به این کشور صادر می شود که مورد استقبال طرف مقابل است.
وی با بیان اینکه صادرات انواع دام سبک و سنگین در اقتصاد خانواده های پرورش دهنده دام ها تاثیر و اهمیت بسزایی داشته است اظهار کرد: هم اکنون سه هزار راس دام سنگین و سه میلیون راس دام سبک در استان خراسان رضوی وجود دارد.
به گفته وی نظارت کامل بهداشتی شامل قرنطینه، پلاک کوبی، شناسنامه دار کردن دامها، واکسیناسیون علیه انواع بیماری قبل از صدور دام انجام شده و پس از آن گواهینامه صدور دام صادر می شود.
شهرستان 114هزار نفری تایباد در 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
بیش از 65درصد جمعیت این شهرستان به کشاورزی و دامپروری مشغولند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.